Po 4 padavých kuželnách nastal turnaj pravdy, protože zde opravdu nepřipadne žádná kuželka a vše si musí hráč uhrát sám. Proto se nedalo očekávat mnoho výkonů nad 400 a o to měl být turnaj napínavější. A také byl.

Z našeho regionu však jel pouze Petr Kumstát, kterému se na této kuželně pravidelně daří. Poslední turnaj před 2 roky zde vyhrál výkonem 430 kuželek a ještě hezčí vzpomínku má na rok 2002, kdy zde získal svůj první titul Mistra ČR. Petra Kostková dala přednost rodinné dovolené v Itálii.

Kumstát kraloval

Kumstát konečně letos pořádně zabral, navíc se mu hodilo, že hrál ze své skupiny poslední a měl přehled o výsledcích soupeřů. Po první dráze nahrál dobrých 203 a ztrácel na vedoucího Vejdu z pořádajícího oddílu 10 kuželek. Na druhé dráze se však dokázal ještě zlepšit, hlavně zásluhou výborných plných (celkově 289), které měl ze všech účastníků nejlepší. Nahrál 212 a znamenalo to celkové vítězství a výborných 415 poražených kuželek. O čtyři porazil domácího Vejdu a třetí místo získal Polášek z Jiskry Rýmařov za 389 kuželek.

Kategorii lehce postižených LP2 vyhrál Pavlosek z Baníku Ostrava, který porazil 422 kuželky. O 6 kuželek méně sehrál Šmerda z ČKD Blansko a na stupních vítězů je doplnil další hráč ČKD Blansko Bašný výkonem o 10 kuželek horším.

V kategorii těžce postižených mužů se vítězem stal Zdeněk Dočkálek ze Svobodných Heřmanic výkonem 470 (hrají 100 hodů do plných). Druhou příčku obsadil Vosyka z Jiskry Rýmařov, který porazil 423 kuželky a o 20 kuželek za ním zaostal Grebenár ze Svob. Heřmanic
Lehce postiženým ženám (hrají 100 hodů sdružených jako LP muži) kralovala Radka Pastvová z Baníku Ostrava výkonem 391 kuželka. Druhé místo získala Jana Martiníková z Horního Benešova, která dosáhla stejného výkonu, ale měla o 11 kuželek horší dorážku. Třetí příčku si odváží do Opavy Marta Špačková za 289 kuželek.

První příčku v kategorii TP ženy, které hrají 60 hodů do plných, obhájila Lacinová z Baníku Ostrava výkonem 280 poražených kuželek. Stříbro získala za 257 kuželek Horáková z Horního Benešova a bronz hráčka ČKD Blansko Klementová výkonem o 21 kuželku horším.

Průběžné vedení

Předposlední letošní turnaj pořádá Horní Benešov 13. srpna na překrásné čtyřdráhové kuželně, kam by už měli odjet oba naši závodníci, ale letos s trochu odlišnými ambicemi. Petr Kumstát svoji kategorii vede o šest bodů, když jich získal dosud padesátdva. Pokud by své soupeře dokázal porazit, měl by na dosah obhajobu vítězství v celém seriálu Českého poháru. Petra Kostková, která vynechala zatím dva turnaje, je zatím na pátém místě se 25 body a hráčka před ní má o šest bodů více.