Po 2 padavých kuželnách nastal turnaj pravdy, protože zde opravdu nepřipadne žádná kuželka a vše si musí hráč uhrát sám. Proto se nedalo očekávat mnoho výkonů nad 400 a o to měl být turnaj napínavější. A taky byl.

Z našeho regionu však jel již pouze Petr Kumstát, kterému se na této kuželně pravidelně daří. Poslední turnaj před rokem zde vyhrál výkonem 415 kuželek a ještě hezčí vzpomínku má na rok 2002, kdy zde získal svůj první titul MISTR ČR.

Kumstát potřeboval zabrat, protože po 3. místě v Blansku a vítězství v Opavě si chtěl upevnit průběžné vedení v Českém poháru a mít dobrou pozici do druhé poloviny celého seriálu. Začátek zápasu mu však vůbec nevyšel a po 25 hodech do plných prohrával se svým soupeřem Vejdou z pořádajícího oddílu o propastných 36 kuželek. Pak se však soustředil jen na svoji hru a po půlce již o 1 kuželku vedl. Na druhé dráze začal do plných stejně hrozně, ale dorážka to spravila. Tu měl celkově ze všech startujících nejlepší (160). Nahrál 419 a Vejdu porazil o 42 kuželek. Jeho výkon již nikdo v kategorii LP1 nepřekonal. Před Vejdu se ještě na 2. místo dostal Jiří Polášek z Jiskry Rýmařov s 383 kuželkami. Po tomto turnaji má Kumstát na druhého v pořadí Vejdu náskok 6 a na třetího Poláška již 9 bodů.

Kategorii lehce postižených LP2 vyhrál Jaroslav Brázda z Ostravy, který porazil 423 kuželky. O 4 kuželky méně sehrál Šmerda z ČKD Blansko a na stupních vítězů je doplnil Karel Forcek z Jiskry Rýmařov výkonem o 10 kuželek horším.

V kategorii těžce postižených mužů se vítězem stal Zdeněk Dočkálek jiskry Rýmařov výkonem 511 (hrají 100 hodů do plných). Druhou příčku obsadil Oldřich Illík z Mety Opava, který porazil 401 kuželku, a o 25 kuželek za ním zaostal Miroslav Grebenár z Kovohutí Břidličná.

Lehce postiženým ženám (hrají 100 hodů sdružených jako LP muži) kralovala Radka Pastvová z Baníku Ostrava výkonem 406 kuželek. Druhé místo získala Jana Martiníková z Horního Benešova, která dosáhla výkonu o 2 kuželky slabšího. Třetí příčku si odváží do Ostravy Božena Olšovská za 274 kuželky.

První příčku v kategorii TP ženy, které hrají 60 hodů do plných, získala překvapivě Marie Illíková z Mety Opava za 275 kuželek, Zdeňka Lacinová z Baníku Ostrava byla druhá s výkonem o 9 kuželek horším. Bronz získala za 224 kuželky Jarmila Horáková z Horního Benešova.

Čtvrtý letošní turnaj pořádá oddíl kuželek TP Kovohutě Břidličná na jejich dvoudrátové kuželně ve dnech 27. a 28. července. Tam se nehrála tato soutěž 8 let, a tak to bude velká neznámá.