O složení čtyřčlenného družstva byl krajským předsedou požádán děčínský Petr Kumstát. Za spoluhráče si vybral Jindřicha Hučka, s kterým dříve hrával za Union.

Tohoto turnaje se pravidelně účastní hráči ze všech krajů ČR a klání je to vždy velmi vyhecované a vyrovnané. Letos přijelo třináct družstev. „Nám se podařilo vyhrát poslední tři ročníky a celkově jsme se čtyřmi výhrami nejúspěšnějším krajem. Proto jsme odjížděli do Pardubic plni odhodlání v sérii pokračovat, byť soupeři nám avizovali, že letos již konečně náš skalp získají,” tvrdil Petr Kumstát.

Hrála se tři kola. První bylo zahřívací, další dvě byla již ostrá. „A že se nám i letos bude dařit, bylo jasné hned po kole prvním, kdy jsme si vybudovali na naše největší soupeře – Středočechy, náskok zhruba 70 kuželek. Jak se ukázalo, byl to náskok rozhodující. Ve druhém kole jsme maličko polevili v koncentraci, ale i tak to stačilo opět na bezpečné vítězství o více než 60 kuželek,” pochvaloval si Kumstát.

I v hodnocení jednotlivců se děčínským dařilo. O první místo se dělili stejným výsledkem Huček a Kumstát, ten měl dokonce nejlepší nához dne - 219 kuželek.