Kostková zde vyhrála hned při svém prvním startu mezi kuželkáři ČSTPS, Kumstát též a navíc zde získal již několik mistrovských titulů. „Zdejší kuželna patří mezi ty padavé, ale něco jiného je zde hrát turnaj Českého poháru, kdy se případný neúspěch dá dohnat v dalších pěti turnajích, naproti tomu finálový turnaj je i hra nervů, protože jde zde o všechno, v některých kategoriích doslova o každou shozenou kuželku,“ poznamenal děčínský kuželkář. Ten je zároveň předsedou kuželek ČSTPS, při zahajovacím proslovu navrhl přítomným hráčům, zda může během turnaje hrát příjemná hudba. Nikdo proti tomu nic neměl a tak bylo prostředí hned příjemnější a jemu samému to na druhé dráze hodně moc pomohlo.

Zlato

Kumstát, protože letos nenašel ve své kategorii LP1 přemožitele, měl jasný cíl, titul mistra ČR. Protože obhajoval loňský titul, měl právo startovat až za svými soupeři. „Taktika je to zrádná, když se hráč na první dráze během padesáti hodů nechytí a neudělá si náskok, je pak druhá dráha i otázkou štěstí a pevných nervů,“ vysvětlil Kumstát. V závodě nezačal nejlíp a po plných ztrácel na 2. v pořadí oddílového kolegu Špačka, rovných 20 kuželek.

V dorážce se ale chytil, dvě hodovky ho postavily na nohy a po 50 hodech měl již 3 kuželky náskok. Druhá dráha však bylo zcela o něčem jiném. I díky hudbě se uklidnil a hned do plných nahrál 162, což byl druhý nejlepší výkon ze všech kategorií a o mistrovském titulu bylo rozhodnuto.

Nahrál 216 a v celkovém součtu to bylo 416 kuželek a náskok 30 kuželek na ostravského Neuvertha. Bronz získal blanenský Špaček, kterého od stříbra dělila jedna kuželka.

Bronz

Kostková mohla ve své kategorii těžce postižené ženy jen překvapit, což se jí málem podařilo. Po prvních 30 hodech ztrácela na favoritku Lacinovou z Baníku Ostrava 41 kuželku a na titul již myslet nemohla, ale na stříbro, o které usilovala blanenská Klementová, jí chyběly jen kuželky dvě.

Jenže Klementová zpřesnila hru, po půlce druhé dráhy přidala ke svému náskoku dalších 12 kuželek a na to již Kostková nedokázala odpovědět.

Ale na to, že letošek byl prvním rokem, kdy hraje pod ČSTPS, je i bronzová příčka výborným výsledkem.

Ostatní

Mezi lehce postiženými ženami byla favoritka jasná. Martiniková z Horního Benešova si po půlce mohla oddechnout, neboť měla náskok 47 kuželek a v pohodě se proházela k mistrovskému titulu. Druhá v pořadí je její oddílová kolegyně Žerotínská a o 19 kuželek třetí je opavská Špačková.

Těžce postiženým mužům, kteří hrají 100 hodů do plných kraluje Dočkálek z Rýmařova, i když to letos ale vůbec neměl lehké a do posledního hodu se o svůj titul strachoval a nebýt v závěru 2 zkažených hodů stříbrným Vávrou z Opavy, nevyhrál by o 2 kuželky. O dalších 37 kuželek zpět zůstal Šrom z Rýmařova.

V kategorii LP2 došlo k překvapení, když Bašný z Blanska na domácí dráze vedl již po 1. dráze sice jen o 1 kuželku, ale pak ještě dokázal přidat a nakonec získal titul s převahou 15 kuželek. O stříbro svedli tuhý boj Brázda z Baníku Ostrava a domácí favorit Šmerda. Nakonec oba porazili 421 kuželku a rozhodnout muselo pomocné kritérium, což je dorážka. Tu měl lepší Brázda.

Při vyhlašování dostal Kumstát k mistrovskému titulu i cenu za vítězství v celém seriálu Českého poháru a k tomu byl zvolen i nejlepším kuželkářem roku 2010 v kategorii mužů. A Kostková k bronzové medaili převzala též cenu za celkové vítězství v Českém poháru