Úvodní závod dual a fourcrossu cupu v Dobřanech u Plzně. Start enduro sezóny v Sušici. A Ghost dual cup v Ústí nad Labem. Na všech třech akcích se představili členové děčínského klubu GT KUR sport.

Začneme v Dobřanech. Na startu prvního závodu dual se zúčastnil Martin Picek, Tomáš Brožík, Kryštof Jetmar a Lukáš Huml. V našlapané konkurenci kategorie elite, ve které závodil i fourcrossový mistr světa Tomáš Slavík se nejlépe dařilo Martinu Pickovi, který si vyjel bronzovou pozici. Domácí Tomáš Brožík obsadil páté místo, Kryštof Jetmar třinácté a Lukáš Huml osmnácté.

Do vstupního fourcrossového závodu pak v kategorii elite zasáhli Kryštof Jetmar a Tomáš Brožík. Na dlouhé a fyzicky náročné trati vybojoval Brožík šestou příčku, Jetmar byl pozadu o další dvě místa. Oba závody vyhrál Tomáš Slavík.

V polovině května pak následoval také úvodní podnik endurové sezóny. V jihočeské Sušici, kam se sjela kompletní česká a slovenská enduro špička, měl GT KUR sport tři želízka v ohni. Představil se zde i Milan Myšík. Na start závodu se postavilo 160 závodníků, na které čekalo šest rychlostních zkoušek, celková délka závodu 42 km, převýšení přes 1400 metrů.

Lukáš Huml obsadil 22. místo. „Byly to mé první enduro závody, tratě mě bavily. S celkovým umístěním jsem spokojený. Hlavně jsem si vyzkoušel, jak enduro vypadá. Určitě se ještě na některé závody podívám," optimisticky pravil Huml, který je v této kategorii úplným nováčkem.

To devatenáctá příčka Ondřeje Fialy byla zklamáním. Nejlépe si dle předpokladů vedl Myšík, který přijel z třítýdenní evropské tour správně „rozjetý". Myšík nakonec skončil pátý, na třetí místo ztrácel čtvrt minuty. „Z toho jsem trochu zklamaný. Cílem bylo jet plynule, rychle, ale na jistotu, abych se někde nerozstřelil. Závod jsem si ale užíval. Super atmosféra a nádherná příroda. Proto mě enduro naplňuje," pravil Myšík, který by rád atakoval umístění v TOP 3.

Ústí nad Labem hostilo tradiční sjezd (Down Town). Na startu byla stovka borců, hned šest jich bylo z děčínského celku. Ve finále si nejlépe ze všech vedl vítěz kvalifikace Kryštof Jetmar, který si dojel pro cenný skalp zvučných jmen. ,,Po obou vyhraných kvalifikačních jízdách jsem si věřil na vítězství a nenechal jsem se rozhodit nervozitou. Nakonec mi jízda nevyšla úplně na jedničku, ale i tak to na prvenství stačilo", říkal v cíli spokojený děčínský závodník.
Skvělý comeback předvedl Hynek Strouha, který těsně před závodem zahodil berle a vyválčil vynikající čtvrté místo. Do desítky se vešel také Martin Picek, pro kterého byl tento výsledek velkým nabuzením. Milan Myšík i Ondřej Fiala se oproti kvalifikaci zlepšili, ovšem na lepší než 11. respektive 13. místo to nestačilo. Přesto oba byli s výsledkem spokojeni, protože si ježdění skutečně užívali.

Za umělého osvětlení se pak rozjela kvalifikace Ghost Dual Cupu. Tu v nabité konkurenci opět ovládl Milan Myšík. Třetí dojel Kryštof Jetmar, který tak potvrdil, že mu ústecký asfalt sedí. Hlavní závod se díky silnému dešti nekonal, zachovány tak byly výsledky z kvalifikace. „Díky dešti se trať stala téměř nesjízdná nebo spíš nebezpečná. Úspěch v kvalifikaci mi spravil chuť ze sjezdu. Já si ježdění užíval maximálně, jezdil na jistotu, abych zbytečně někde nespadl a udělal tak trošku reklamu KUR sportu," popsal Myšík v cíli své dojmy. Třetí místo tak bral Jetmar, šesté Strouha, deváté Picek a čtrnácté Brožík.