Ve francouzském středisku Val Thorens,  které převzalo pořadatelství za zrušené podniky v Megéve a Bischofswiesenu, se jely hned dva závody. Do čtvrtečního měření sil silně promluvily rozmary počasí. Tomáš Kraus nakonec obsadil 14. místo v závodě, který byl kvůli hustému sněžení 
a větru předčasně ukončen. Český reprezentant postoupil do čtvrtfinále, pak ale začaly být podmínky ve francouzském lyžařském středisku natolik neregulérní, že se jury rozhodla další jízdy odvolat 
a konečné pořadí stanovila na základě časů z kvalifikace.

„Kvalifikace byla z mé strany docela dobrá. Trať byla rovná a měla plochý začátek. Hodně záleželo na startu. Já jsem odstartoval dobře a první jízda byla v pohodě. Počasí bylo špatné, hrozně to foukalo. Hlavně holky měly problémy, byla tam dokonce nějaká zlomenina nohy. Nakonec se tedy jen počítala kvalifikace. Ze čtrnáctého místa mám opravdu dobrý pocit," sdělil Deníku  účastník ZOH v Soči.

V pátečním klání se Krausovi příliš nedařilo, když vypadl už v osmifinále. Nakonec vybojoval 19. místo. „Udělal jsem menší chybu. Při jedné překážce všichni přibrzdili, kromě mě. Díky tomu jsem trochu ztratil. Ale i tak jsem mohl bojovat o první místo. Bohužel se to nepodařilo. Musím ale přiznat, že můj závod byl opravdu těžký, měl jsem tam samé dobré borce. Nebylo to jednoduché," zklamaně pravil Kraus.

Letošní zima je opravdu specifická. „To počasí mě opravdu štve, to snad ani není možné. Tady nám to narušilo první závod," naštvaně konstatoval rodák  z Děčína.

Ten se připravoval ve Francii, kde bude pokračovat v tréninku až do olympiády. „Zázemí a podmínky jsou tady perfektní. Takže si nemám na co stěžovat," pochvaloval si dvojnásobný mistr světa.

Definitivně však padla stavba tratě v Benecku. „Bohužel je to tak, trať prostě nebude. Nejsou na to podmínky," smutně dodal Kraus.

Závod SP ve skikrosu ve Val Thorens (Francie):
Čtvrtek, muži: 1. Delbosco (Kan.), 2. Bohnacker (Něm.), 3. Öhling Norberg (Švéd.), …14. Kraus (ČR) postoupil do čtvrtfinále.

Pátek, muži: 1. Teller (USA), 2. Öhling Norberg (Švéd.), 3. Duncan (Kan.), …19. Kraus (ČR) vyřazen v osmifinále.

Průběžné pořadí SP (po 6 z 11 závodů): 1. Duncan 310 b., 2. Öhling Norberg 305, 3. A. Matt (Rak.) 287, …19. Kraus 76.