Závod v Krkonoších se pojede 24. února, o den dříve je na programu kvalifikace. Na domácím svahu bude chtít Kraus zaútočit na vítězství. Pokud mu vydrží forma, není to vůbec nereálné. Osmatřicetiletý rodák z Děčína chytil druhou mízu. V letošní sezoně se po dvou letech vrátil na stupně vítězů, když před třemi týdny ve francouzském středisku Les Contamines vybojoval třetí místo. V celkovém pořadí je průběžně čtvrtý.

„Cítím se v dobré formě. Jsem zdravý a neuvažuji o ničem jiném než o vyhrávání. A kde jinde vyhrát než doma," nechal se slyšet Kraus, který na červené sjezdovce na Rýžovišti nikdy nezávodil. V Čechách už ale jel ve Špindlerově Mlýně i Peci pod Sněžkou a pokaždé dojel do cíle po pádu.

Kraus o víkendu odjel večerní závod Red Bull Kronplatz Cross. V Itálii si to užil, přestože vítězství neobhájil. „Bylo by bezvadné vyhrát jako loni, ale i třetí místo je skvělé," napsal Kraus na svém webu. „Spíš jsme to brali jako show pro lidi. Je to úžasný závod, který jsme si fakt užili. A hlavně, celý víkend provázela uvolněná atmosféra, nic vyhroceného jako na Svěťáku. Dokonce jsme se prolétli nad Kronplatzem v helikoptéře," prozradil Kraus.

Po zábavě následuje opět práce. Ve středu Kraus vyrazil do Německa, kde ho čekají další dva závody Světového poháru. „Z Německa pak letíme do Soči, docela se těším. Za rok je tam olympiáda, tak uvidím, jak se vším pokročili," řekl Kraus, pro kterého by měla být příští sezona poslední v jeho kariéře. „Když bude Svěťák v sezoně po olympiádě zase 
v Čechách, tak ještě vydržím," slíbil Kraus.