Domácí Union nastoupil v nejsilnější sestavě, protože chtěl vrátit Kovu podzimní prohru a navíc chtěl potvrdit skvělou formu.

Opět se potvrdilo, že si soupeři jen těžko poradí s velmi těžkou bynovskou dráhou. Pouze dva hráči si mohli po zápase říci, že obě dráhy zvládli skoro stejně. Slovo dobře si k tomu ale mohl přidat pouze Tomáš Novák.

V první dvojici nastoupili domácí Dlouhý a hostující Novák. Ten potvrdil výbornou formu, po celý zápas mírně vedl a za 411 kuželek, což byl nejlepší výkon hostů, bral nečekaný 1. bod a náskok 19 kuželek.

Zápas se ale nečekaně rychle zlomil ve prospěch domácích, když excelentně hrající Sigmund proti Rejchrtovi již po 50 hodech srovnal náskok Kovíčka. Když soupeři navíc vůbec nevyšla dráha č. 1, odešel s debaklem o 75 kuželek. Sigmund nahrál nejlepší výkon dne – 422 kuželky. Tento náskok se ukázal jako rozhodující. Domácímu M. Pechovi staršímu vůbec nevyšla 1. dráha, kterou prohrál se Zívalem o 34 kuželky a nechal se střídat Hrabětem. Ten od svého prvního hodu ukrajoval ze Zívalova náskoku a nakonec ještě dokázal soupeře přehrát o 18 kuželek a domácí vedli 2:1.

Další dvojici tvořil domácí Kumstát a hostující Dolejš. Byla to hra jako na houpačce. Po 50 hodech vedl Dolejš o 21 kuželku a měl našlápnuto k vyrovnání zápasu. Ale opět se ukázalo, jak zrádná je bynovská dráha. Kumstát v plných ukrojil notnou část z náskoku soupeře a v dorážce již kraloval – a nakonec získal pro domácí další bod a zvýšení náskoku o dalších 10 kuželek.

V předposlední dvojici nastoupil Šefl a Pavel Jablonický. Šefl patří k nejlepším hráčům domácích a to dokázal i v tomto zápase. Po polovině vedl o 3 kuželky a tento náskok si udržel až do konce a získal pro domácí důležitý 4. bod.

Konec dobrý, všechno dobré. Domácí Bírovka nastoupil proti Jiřímu Jablonickému a měl ho čekat velmi těžký duel. Opak byl ale pravdou. Po půlce vedl o 10 kuželek a bylo již jasné, kde body zůstanou. Nakonec za 413 kuželek získal 5. rozhodující bod druhým nejlepším výkonem dne a dovršil nečekaně vysoké vítězství domácích 7:1.

Tím Union potvrdil 4. místo v tabulce.

PETR KUMSTÁT