„Momentálně by měla přijít změna ve většině dosavadních instrukcí. Takže se mi změní jídelníček a trénink, který bude odlišně postavený abychom tělu dali impulz k růstu,“ řekl.„Momentálně by měla přijít změna ve většině dosavadních instrukcí. Takže se mi změní jídelníček a trénink, který bude odlišně postavený abychom tělu dali impulz k růstu,“ řekl.

Davide, jak aktuálně vypadá vše příprava? 

Aktuálně jsem v objemové fázi, ve které se soustředím na nabírání svalové hmoty a zlepšení svých nedostatků, které mám a snažím se je co nejvíce eliminovat. 

Můžete popsat, jak vypadá spolupráce s novým trenérem?

Nová spolupráce s trenérem Janem Turkem, který závodí v kategorii Elite pro, se zakládá na konzultacích, jídelním plánu a tréninku. To vše je závislé na aktuální formě a dalších faktorech, které se musí prokonzultovat. A pak se s nimi dále pracuje, aby byly co nejlepší výsledky. Jinak pomoc, kterou mi dal Josef Mašín v minulé přípravě, si velmi cením. 

Jaké závody máte v poslední době za sebou?

První byl Extrifit Cup, kde jsem skončil na třetím místě, další bylo Mistrovství Čech, kde jsem se též umístil na třetím místě. A poslední bylo Mistrovství ČR, tam jsem se probojoval na čtvrté místo, vše v kategorii juniorů nad 77kg.

Zmínil jste se o přítelkyni, která soutěží v kategorii bikiny. To máte asi hodně společného, co?

To určitě máme, jelikož je to naše společná „droga“. Takže spolu všechno prožíváme a užíváme si to. Například dovolené máme ve stylu „kde je fitko, tam jedeme“. Kolikrát to ostatní berou jako vtip, ale my si to takhle užíváme a baví nás to. Dodržujeme režim všude, takže si pořád nosíme krabičky s jídlem, jíme tam, kde se zrovna nacházíme a trénujeme kde se dá. Moje přítelkyně nyní trénuje také pod Honzou Turkem a nyní je v tzv. Offseason, protože se rozhodla, že zkusí příští jaro taky své první závody v kategorii bikini fitness. Věřím, že tam bude mít taky nějaký úspěch a budu ji v tom co nejvíce podporovat. Jako podporovala ona mne při mých závodech.

Co vás čeká v nejbližších dnech?

Momentálně by měla přijít změna ve většině dosavadních instrukcí. Takže se mi změní jídelníček a trénink, který bude odlišně postavený, abychom tělu dali impulz k růstu.

Můžete prozradit, co obnáší kategorie Elite pro?

Kategorie Elite Pro, ve které je i můj trenér Jan Turek obnáší mnoho faktorů. Klade se důraz jak na pózování, symetrii, tak i na kvalitu a objemy svalů, které závodníci kategorie mají a to vše na velmi vysoké úrovni. Je to vyšší stupeň závodů kam se nedostane mnoho kulturistů, je to většinou takový sen dostat se tam a závodit.