Eliška Němcová výkonem 42.22 vybojovala stříbrnou medaile v hodu kladivem. „První pokusy mi nevycházely, pátý pokus byl nejlepší, vylepšila jsem si osobní rekord. Cítila jsem, že bych mohla i vyhrát, ale na první Štěpánku Germekovou z Chomutova to nestačilo,“ prozradila Němcová.

Třetí místo pak světlovlasá děčínská atletka vybojoval v disku. „Jelikož pršelo, tak jsem se bála, že kruh bude klouzat. Ale naštěstí to bylo v pohodě. Výkon 32.44 byl můj druhý nejdelší v kariéře. Přesto jsem byla z disku zklamaná. Ale jak mi řekl trenér – Člověk se učí porážkami a ne vítězstvím. Mám ale dva cenné kovy, teď se můžu naplno soustředit a trénovat na republikové mistrovství, které se koná v září,“ dodala Němcová, která ještě vybojovala šesté místo v kouli.

Další dvě medaile do Děčína přivezla Kateřina Horníková. Obě byly bronzové, Horníková je vybojovala ve skoku dalekém a běhu na 100 metrů překážek. „Začala jsem ale šestým místem v oštěpu. Neměla jsem velké cíle, ale přeci jen tam bylo menší zklamání. Chuť jsem si spravila v dálce. Skočila jsem 510 centimetrů a ve vyrovnané konkurenci brala třetí místo,“ konstatovala.

Pak přišla na řadu technicky nejnáročnější disciplína – 100 metrů překážek. „Bohužel na posledních dvou překážkách mi nevyšel krok a já zpomalila. Celkový čas 18,35 byl pro mě podprůměrným výkonem. Ale byl z toho bronz a to potěšilo. Za dvě medaile jsem šťastná,“ usmála se Horníková.

Ta na závěr atletického dne složila s kamarády smíšenou štafetu na 4x100 metrů. V nabité konkurenci si nakonec tahle skupina doběhla pro páté místo.