Po loňské pauze se letos na kanoistickém MS představila i úspěšná děčínská kajakářka Lenka Hrochová. V maďarském Szegedu ji čekaly starty ve dvou nejnabitějších ženských disciplínách – singlech na 500m a 1km, přičemž na olympijské pětistovce se rozdělovaly místenky pro start na příštích OH v Londýně.

Bohužel v žádné ženské kategorii nebyl český tým úspěšný, a tak se do Londýna nepodívá nejen Lenka, ale ani jedno z českých děvčat. Lenka zahájila MS startem na kilometru a povedlo se jí prokousat se kvalifikačním systémem až do finále B, kde nakonec dojela na velmi dobrém druhém místě, tedy celkové 11.pozici mezi nejlepšími kajakářkami.

Pak už následovala pětistovka, ale tam se Lence nepodařilo protlačit mezi finalistky a její cesta skončila v těžkém semifinále. Český tým nakonec získal místenku na OH pro dvě posádky alespoň v mužských kategoriích, jednu pro debl kanoistů a jednu pro mužský čtyřkajak.

Při MS v kvadriatlonu na téměř domácí trati v Sedlčanech se představili v českém dresu Alena a Tomáš Charvátovi. Na distancích olympijského triatlonu doplněných o 7 km jízdy na kajaku Alena obhajovala loňskou bronzovou medaili.

Bohužel letos minulý úspěšný výsledek nezopakovala a skončila těsně pod pódiem na čtvrtém místě za vítězkou Hanou Švarcovou a reprezentantkami Německa a Velké Británie.

V kategorii mužů se po loňském třetím místě z ME prosadil Tomáš Charvát do popředí i letos při MS a rovněž pro něj znamenala cílová páska umístění na velmi pěkné čtvrté pozici.

Na kvadriatlonový trůn se po třech letech horších výsledků vrátil nestárnoucí fenomén této disciplíny Miroslav Podborský, který o pouhé 3 sekundy porazil maďarského exmistra Hobora. Jako třetí finišoval s již větší ztrátou téměř o generaci mladší Brit Clark.