„Reprezentanti Lenka Hrochová a Tomáš Němec již absolvovali společně s dalšími členy reprezentace další týdenní pobyt na Mísečkách a pomalu se začínají zabývat myšlenkami na pádlování. První skupina sportovců střediska USK včetně Lenky odjíždí do italské Sabaudie již 12.2. a Tomáš s celou skupinou kajakářů vyráží do stejné lokality nedlouho po nich,“ uvedl program svých svěřenců trenér Tomáš Charvát.

Ani další členové Kajaku nezahálejí a v zimě pilně trénují. „Děčínský mládežnický výběr se právě připravuje na lyžích na oddílové chatě v Příchovicích a cesta za teplem do chorvatského Novigradu je čeká začátkem března. Někteří ze závodníků si zimní dřinu zpestřují i občasnými závody na běžkách a výběr oddílu startoval i v Praze na florbalovém Troja Cupu. I z těchto akcí se zrodilo několik pěkných výsledků,“ doplňuje další informace Charvát.

Navíc florbalový tým složený z bývalých i současných závodníků děčínského klubu dosáhl v hojně obsazeném amaterském turnaji s mezinárodní účastí na krásnou bronzovou medaili, když pouze v semifinále nestačil na slovenský tým UK Bratislava.

„Lyžařskou sezonu jsem zahájil s Alenou Dufkovou na Jizerské 50. V hlavním závodě patřícím do série Worldloppet mezi téměř 5000 závodníky dosáhl Tomáš na 106.místo a Alena dojela mezi ženami 26,“ uvádí trenér Kajaku.

Další závody absolvovali v rakouském Ramsau, kde ve třídenní Tour dojela Alena 3., Lenka Hrochová hned za ní na čtvrtém místě a Tomáš mezi muži obsadil 11. příčku.

„Na domácích Krušných horách máme všichni tři za sebou závody na 15 kilometrů bruslením na Lesné a Krušnohorskou 30 klasicky na tratích v Novém Městě. Z těchto závodů si vezou několik cenných umístění, ale vždy těsně pod stupni vítězů na čtvrtých, pátých a šestých místech,“ dodává závěrem trenér Tomáš Charvát.