Pro reprezentanty připravující se na maratonské MS v Číně to byl poslední ostrý test před odletem. „Všichni, včetně našich děvčat, prokázali, že jsou před vytrvaleckým vrcholem ve výborné formě a ovládli své závody. Mezi juniorkami Adéla Házová nejprve rozdílem třídy deklasovala své soupeřky v časovce, když nakonec druhou Kateřinu Zárubovou dokonce ještě před cílem dojela o startovní interval v podobě půl vteřiny. Obě poté výborně zvládly také hromadný závod na 10 kilometrů a ve stejném pořadí projely cílem napínavého finiše vedoucí skupiny,“ řekl spokojený trenér TJ Kajak Děčín Tomáš Charvat. Stejně úspěšně jako jeho svěřenkyně zajel své závody právě Tomáš Charvát mezi veterány a po jasném zlatu z časovky přidal druhé i ve finiši dlouhé tratě.

Rovněž dvě medaile si z Mostu veze Kristýna Havlová. Po návratu ze stříbrného MS dračích lodí zaklekla zpět do rychlostní kanoe a v obou závodech dojela bronzová.

Přestože se pořadí obou závodů juniorů výrazně promíchalo i Vladimír Cerman zapsal z obou dnů stejný výsledek. „Bohužel na stupně vítězů to tentokrát ani jednou nevyšlo, ale dvakrát čtvrté místo je výraznou vzpruhou po ne zcela vydařené sezoně,“ podotkl Charvát.

V juniorském závodě na dvanáct kilometrů se do elitní desítky vešel také Jan Šulitka a další dvě hodnotná umístění v první desítce přidali mezi benjamínky František Dvořák z hromadného závodu a překvapivě také Kryštof Kirschner z časovky.

SPRINTERSKÉ ZÁVODY

Zatímco hlavní část výpravy startovala v Mostě, vybraný tým elitních benjamínků, který si svými letními výkony při MČR zasloužil svůj první mezinárodní start, odjel na sprinterské závody do německého Hofu.

Sestava šesti závodníků a dvou trenérů přivezla celkem 14 medailí a z toho pět vítězných pohárů. Pro vítězství v singlu si dojeli Matěj Tonder a Karolína Válková. V deblech si pohár vyjely posádky Tonder – Kopecký mezi chlapci a Hlavatá – Kopecký v mixu. Z mixu přidali další medaili i M.Tonder s K.Válkovou.

Druhé místo obsadili ve svých singlech V. Kopecký, E. Tržil, M. Hlavatá a dále v K2 duo Tržil – Kofroň. „Všichni jmenovaní kluci pak společně vybojovali stříbro i na čtyřkajaku. Pro bronzovou medaili z debla si dojela posádka Hlavatá – Válková,“ zdůraznil.

Všem mládežníků šli příkladem i jejich trenéři T. Tonder a L. Hrochová, kteří ovládli závod K 2 mix a v kategorii masters K1 přidali oba bronzové medaile. „Závěrečnou tečkou celého programu byl finálový závod K 4 mix, který skončil naší nedobrovolnou koupelí.

Tímto závodem byla uzavřena úspěšná sezona a zároveň byla zahájena podzimní příprava na novou sezonu 2020.