Zatímco mládežníci děčínského oddílu TJ Kajak zápolili na závodech Českého poháru v Kadani, osmičlenná výprava „starších“ složená ze čtyř mužů (J. Obermann, J. Charvát, P. Škála, T. Tonder), tří žen (L. Hrochová, L. Machtová, M. Víchová) a jednoho juniora (T. Němec) se vydala bojovat o cenné kovy na sprinterskou regatu do německého Hofu.

Již tradičně velmi dobře obsazené závody, kterých se i letos zúčastnilo přes 50 oddílů z Německa, ČR, Rakouska a Maďarska, ozdobilo nejen krásné počasí, ale i účast olympijského vítěze Andrease Dittmera, či ženských zlatých medailistek z nedávno konaného Mistrovství světa.

V početném poli startujících se neztratili ani děčínští závodníci, kteří dokázali na 200 metrové sprinterské distanci vybojovat 9 finálových umístění, z nichž hned 5 přetavili v získání cenného kovu. O první medaili se postarala čtyřčlenná štafeta děčínských mužů, kterým v dramatickém závěru jen těsně unikla stříbrná medaile a skončili tak na pěkném 3. místě. Stejný výsledek, tedy také 3. místo, pak v závodě štafet zopakovaly děčínské ženy doplněné o závodnici z pořádajícího oddílu. Ve finále mužských deblkajaků se představily obě děčínské posádky avšak na stupně vítězů se prosadili jen J. Charvát s P. Škálou, kteří po výborném výkonu skončili na 3. místě.

Pozadu pak nechtěly zůstat ani děčínské ženy, a tak finálovým umístěním deblkajaku Víchová, Hrochová byla rovněž bronzová příčka. Společně s L. Machtovou a rakouskou závodnicí pak usedly do čtyřkajaku, a výsledkem jejich snažení byla stříbrná medaile, když nestačily pouze na zlaté medailistky z letošního MS. Naopak na čtyřkajak mužů ve složení Škála, Charvát, Obermann, Tonder zbylo ve velmi vyrovnaném finále nepopulární 4. místo, když o jejich umístění pod stupni vítězů musela rozhodnout až cílová fotografie. Stejnou pozici, tedy těsné 4. místo vybojoval i junior Tomáš Němec se svým pražským parťákem L. Kusovským.