Třídenního festivalu mezinárodních závodů v centru Španělska se s osádkou českého čtyřkajaku zúčastnili děčínští kajakáři Tomáš Němec a Tomáš Charvát.
Program začal v pátečním podvečeru sprinterským závodem na 200m. Jako jediný z celého programu se jel na singlech a TomášNěmec se probojoval do C finále, kde obsadil 2.místo (celkově 12.).

Oba hlavní vytrvalostní závody čtyřkajaků na 5km byly na programu po oba víkendové dny. Sobotní regata ve Valladolidu byla především bojem o pozici na úzké a klikaté řece a českému čtyřkajaku se i přes zaváhání po startu a dvě nepříjemné kolize podařilo dosáhnout na cílovou 3.příčku.

Daleko lepší výkon i když nakonec korunovaný stejným výsledkem podala česká sestava v neděli na jezeře Sanabria v horách nedaleko Zamory. Dva téměř tříkilometrové okruhy se třemi obrátkami, množstvím nástupů na čele skupiny a vlnami poctivě prověřily schopnosti všech závodníků. Nakonec se o medailích rozhodlo již při nájezdu do 2.kola, kde se utrhly favorizované lodě domácího Španělska a Německa s loňskými medailisty z ME a MSJ. Naši první část rozhodujícího nástupu zachytili a vzdálili se zbytku pole, ale pak je postihla menší krize a na další německý nápor již nedokázali zareagovat. Odstup od pronásledovatelů je jim však udržet podařilo a tak konečná 3.pozice a především cenný skalp maďarské sestavy, v čele s několikanásobným mistrem světa Szakálym, je velmi pěkným úspěchem. (tch)