Jedná se o zdánlivě neznámý klub, ale je to vlastně družstvo extraligové Univerzity Olomouc. Navíc z důvodů nedostatků termínů (kvalifikace na ME) se hrají všechna utkání ve Šternberku v rozmezí dvou a půl dne.

K postupu do finále play off, kam se probojuje osm nejlepších družstev) stačí vyhrát tři zápasy.

Kadetky

VSK Spartak Děčín – VK Karlovy Vary 2:3 (18:25, 19:25, 25:20, 25:7, 16:18). Děčín začal špatně a první dva sety byly zcela v režii Varů. Potom se děvčata osmělila a 3. set vybojovala. Čtvrtý set bylo na hřišti jen domácí družstvo, ale v tie-breaku si děčanky myslely, že se soupeř již vzdal, ještě při obrátce vedly, ale pak zase jen čekaly na chybu soupeře a to se nevyplatilo.

VSK Spartak Děčín – VK Karlovy Vary 2:3 (25:21, 25:20, 19:25, 22:15, 16:18). Tentokrát začaly domácí hráčky dobře a bez problémů vedly 2:0 na sety. Pak ale došla děvčata k názoru, že je vyhráno a soupeři stačilo hrát na jistotu, v tie-breaku to byla opět bojácná koncovka.

Pohár nadějí

Opět oslaben o tři hráčky základní sestavy a opět pouze v osmi odjel žákovský tým VSK Spartak Děčín do Habartova na 5. kolo Poháru nadějí.

Výsledky Děčína

Děčín – Sokolov 2:0 (rozhodla větší vůle po vítězství. Děčín – Žatec 2:0 (První set jasný ve druhém jako by docházely síly). Děčín – Plzeň 1–2 (jasné vítězství v prvním setu, špatná koncovka druhého setu. V tie-breaku rozhodly zbytečné chyby. Děčín – Tachov 2:0 (poměrně lehké vítězství). Děčín – Šanov 2:0 (Spartaku docházely síly, přesto zvítězil). Děčín – Habartov 2:0 (odpočinuté děčanky začaly svižněji a domácí prostě neměli šanci). Děčín – Olymp Praha 1:2 (ve zcela vyrovnaném utkání slavila úspěch lépe zvládnutá koncovka Olympu).

Celkově to znamená, že VSK Spartak Děčín stále vede před druhým Olympem Praha, který stáhl na rozdíl na čtyři body. Třetí je stále Tachov již se ztrátou deseti bodů.