Celkem osm družstev z Čech a Moravy ocenilo organizaci celého turnaje, který se konal v tělocvičnách ZŠ Dr. M. Tyrše a SPŠ St Děčín.

Domácí hráčky rozhodně nepatřily k favoritkám, jednak vzhledem k věku, jednak k postavení a podmínkám družstev jako byl VK Prostějov, Junior Brno, Náchod a ostatní. Trenér Josef Herclík pojal tuto soutěž jako přípravu na příští rok a tak nominoval pouze dvě kadetky s extraligovými zkušenostmi Markétu Tomsovou a Báru Rumlovou a doplnil je staršími žačkami.

Výsledky Spartaku

VSK Spartak Děčín – 15. ZŠ Plzeň 2:0 (25:22, 25:19). Základní sestava Tomsová, Zikmundová, Bárová, Matějková, Bárová, Dobrovolná (střídala Musilová) se nezalekla starších děvčat a přes pomalé začátky v obou setech nakonec zvýšenou bojovností zvítězila v koncovkách obou hlavně lepší sítí a podáním. Pro Plzeň to byla jediná porážka v turnaji. Tento duel se nakonec ukázal být klíčovým v konečném účtování.

Děčín – TJ Sokol Kobylisy 2:0 (25:20, 25:19). Celé utkání bylo v režii Spartaku a zahrála si postupně celá lavička (Šrajerová, Jiránková, Mottlová, Zahálková, Škopová a Sinerová). Rozhodla hlavně hra v poli.

Děčín – Baník Most 2:0 (27:25, 25:21). Po jasném začátku střídala lavička a odešlo podání, soupeř se chytil a z jasného zápasu i zásluhou podcenění bylo drama se šťastným koncem.

Děčín – VK RĚMA Rychnov n. Kn. 2:0 (25:8, 25:19). Po podcenění zápasu s Mostem začala základní šestka a ostatní hráčky střídaly postupně, Děčín byl lepší ve všech směrech. Ve druhém setu však opět přišlo podcenění v závěru, naštěstí se soupeř porazil sám.

Děčín – VK Junior Brno 2:0 (25:16, 25:16). Proti dalšímu s aspirantů na postup zahrál Děčín asi nejlepší zápas turnaje a ukazoval pohledný, pestrý volejbal. Ani Brno nehrálo špatně a tak diváci viděli na závěr prvního dne ukázku kvalitního zápasu.

Po prvním dnu tak Děčín byl překvapivě bez ztráty kytičky na čele, ale Plzeň porazila Náchod a tak postoupit mohla ještě čtyři družstva – Děčín, Náchod, Plzeň a Brno. Velkým otazníkem bylo jak děvčata zvládnou druhý den turnaje, protože ten první vycházelo skoro vše.

Děčín – VK Prostějov 2:1 (23:25, 25:17, 15:7). Prostějov, který se trápil v malé tělocvičně SPŠ začal uplatňovat svůj volejbal a najednou byl jasně lepší a domácí se jen bránily. Naštěstí domácí prostředí zapracovalo. Koncovka prvního setu sice byla pryč, ale od druhého setu hnali diváci domácí do každého míče, zlepšilo se podání a soupeř pod tlakem začal konečně chybovat. Tentokrát hlavní zásluhu na vítězství mělo prostředí a když se k povzbuzování přidala celá lavička soupeř to prostě nezvládl.

Následující zápas o první místo byl také závěrečným utkáním turnaje, Děčín měl jisté druhé postupové místo a Náchod musel vyhrát.Děčín – TJ Náchod 0:2 (20:21, 21:25). Tentokrát nepomohla ani divácká kulisa, Náchod prostě více chtěl. A tak postoupil z prvního místa Náchod, druhý byl Děčín a třetí Plzeň.

Všechna družstva jednou prohrála a tak o výšezmiňovaném pořadí rozhodoval poměr setů.