Kadetky

VSK Spartak Děčín – Sokol Kobylisy 3:0 (25:18, 25:11, 25:11) a 3:1 (23:25, 25:15, 25:15, 25:12).

První zápas jasně ukázal, že děčanky jsou volejbalovější, přehrávaly soupeře ve všech činnostech a jasné vítězství je posunulo k postupu do nástavby ligy.

Soupeř nestačil na příjmu, zazlobil občas, když domácí zpomalili.

Po prvním zápase poslal trenér Herclik domů kapitánku Tomsovou (nachlazení a zkoušel koho na náhru, první set odešlo podání, zmatkovalo se na příjmu a náhře a po sérii zkažených podání se radovaly Kobylisy. Od druhého setu šla nahrávat Mottlová, zlepšilo se podání a průběh byl podobný prvnímu zápasu.

VSK Spartak: Tomsová, Rumlová, Matějková, Zahálková, Mottlová, Šrajerová, Musilová. Hájková, Pazdziorová, Sinerová a Berková.

Pro kadetky VSK Spartak Děčín to znamená bez ohledu na poslední dvojutkání na Mělníku první místo ve skupině a postup do prolínací soutěže vítězů skupin, ze kterých vyjdou účastníci baráže o extraligu.

Juniorky

VSK Spartak Děčín – Sokol Žižkov 0:3 (23:25, 23:25, 17:25) a 3:0 (25:21, 25:20, 30:28).

První dva sety byly jako přes kopírák. Při vyrovnaném průběhu vždy Děčín odskočil o pět bodů (17:12, respektive 18:13), jenže pak přišly přehlédnuté teče, opravované výroky, prostě zmatek a zkušenější hostující hráčky (v průměru o dva až tři roky starší) toho dokázaly využít. Po druhém setu odešel trenér Herclik (zdravotní indispozice ) a zápas dokaučoval asistent Šrajer. Třetí set byl o zkažených podáních a rezignaci z nastalé situace.

Ve druhém zápase trenér Herclík zasedl za zápis a trenérského žezla se ujal opět Vlasta Šrajer. Sebevědomý soupeř trochu podcenil začátek a domácím hráčkám se navíc začalo dařit na podání. Koncovky obou setů tak jasně vyhrál Děčín.

Třetí set se hrál dlouho pod taktovkou Žižkova až od stavu 22:22 však převzal iniciativu Děčín a přes čtyři zahozené mečboly (zkažená podání, útok do autu, chyba v poli) nakonec vyhrál i tento set 30:28 a tím celý zápas.

VSK Spartak: Tomsová, Dubnová, Matějková, Bárová, Sigmundová, Kmochová, Sedlmaierová, Zahálková, Šrajerová, Musilová, Rumlová a Permská.

„Prostě jsem se rozzlobil, rozhodčí se nechal ukecat trenéry soupeře a několikrát změnil rozhodnutí v náš neprospěch, bohužel jsem musel odejít neboť se projevilo dlouhodobé onemocnění. Druhý zápas jsem zapsal a pohlídal jsem v klidu délku tajmů, střídání, postavení a podobné věci které rozhodčí nestíhal. Najednou začaly chyby rozhodčího vadit hostům, ale bohužel opět se ukázalo, že rozhodčí rozhodně nejsou domácím nakloněni. Musím poděkovat Vlastovi Šrajerovi i holkám za vítězství ve druhém zápase. Při složení družstva z mladších hráček se chyby rozhodčího a „taktizování soupeře“ projevuje výrazněji než u devatenáctiletých hráček,“ poznamenal trenér děčínského oddílu Josef