Další pokračování Českého poháru juniorek a kadetek se tentokráte odehrálo v Plzni. „Trenérka Lenka Demuthová a vedoucí týmu Jarmila Petrovická odjely s kompletní dvanáctkou. Snaha o časté a pravidelné střídání měla nakonec dva negativní dopady. Děvčata se sice posunula na páté místo, ale mohla klidně myslet na medaile. A přes pravidelné střídání došlo k reakci dvou rodičů, která poškodila jméno našeho klubu," pravil trochu rozmrzele šéftrenér Josef Herclík.

Mladé volejbalistky Spartaku nakonec v Plzni sehrály sedm zajímavých duelů.

Spartak Děčín – VK Hr. Králové 0:2 (-21, -20) – zápas s lídrem soutěže byl vyrovnaný, soupeř však hrál jen se základní šestkou.

Spartak Děčín – Karlovy Vary 2:1 (-21, 21, 9) – Další extraligový soupeř měl problémy se sestavou. Děčín působil týmovějším dojmem.

Spartak Děčín – VK Vysočina 2:1 (-18, 21, 13) – Boj o každý míč, nakonec velmi cenné vítězství.

Spartak Děčín – Slavia Hr. Králové 0:2 (-18, -13) – Zcela rezignovaný výkon.

Spartak Děčín – LoKo Plzeň 2:0 (25, 18) – Další extraligový výběr. Ukázalo se, že silnější týmy děčínské hře naprosto vyhovují.

Spartak Děčín – Střešovice 1:2 (-23, 21,- 10) – Ospalý výkon, který Děčínu vzdálil třetí místo.

Spartak Děčín – Junior Brno 0:2 (-20, -19) – Prakticky souboj o třetí místo. Na řadu se dostaly hráčky z lavičky. Ty nehrály špatně, ale na výhru to nestačilo.

Šesté místo v Plzni celkově znamená posun na pátou pozici a udržení elitní osmičky se třemi družstvy z extraligy. Na bronzovou pozici schází jedna výhra. Potěšitelné je, že si v Plzni zahrály skoro všechny hráčky.