Trenér Josef Herclík jel v rámci ČP do Hradce Králové s osmi hráčkami. „Vše vypadalo dobře, bohužel teplota v hale, necelých 15 stupňů, byl ohromný problém pro hráčky po nemoci a tak nastoupil kdo mohl," kroutil hlavou trenér Herclík.

Děčín – K. Vary 2:1 (-20, 24, 13) – doslova vydřené vítězství.
Děčín – Hr. Králové 2:1 (-22, 24, 13) – v utkání se zranila Sinerová (výron kotníku) a také nejlepší hráčka Sigmundová (poranila si záda).
Děčín – Č. Kostelec 0:2 (-20, -23) – bohužel chyběly dívky na střídání a trochu i síly.
Děčín – VS Plzeň 1:2 (-20, 25, -10) – bojovalo se o každý míč, jenže je tu další zranění. Mottlovou zradilo koleno.
Děčín – Brno 0:2 (-14, -22) – děčínské volejbalistky hrají silou vůle, favorita potrápily, v závěru jim chybělo více štěstí.

„Bohužel Sinerová a Sigmundová byly do dalšího dne mimo hru. Bez problémů je pouze Zahálková a Šrajerová, Acsová se doslova bojí a Matějkové se nedaří vůbec nic, Mottlová se snaží, ale koleno ji omezuje a Jiránková po tříměsíční nemoci opět doslova trpí zimou," nevěřícně pravil trenér Herclík.

Děčín – Svitavy 2:1 (-19, 23, 14) – byl to velký boj a děčínské dívky předvedly skvělý obrat v celém utkání.
Děčín – Přerov 0:2 (-20, -22) – extraligový soupeř se zaměřil na Zahálkovou na síti a podáním na statující hráčky a zaslouženě vyhrál.

Celková bilance  tří vítězství a čtyř porážek by normálně stačila na páté místo. Bohužel nové bodování prosazené extraligou znamená až sedmou příčku, přestože třeba Plzeň má jen dvě vítězství ale více porážek, ale je před námi, stejně jako Přerov a H. Králové. Takže konec děčínských nadějí a sestup do druhé osmičky .

„Takovou smůlu a souhru nešťastných náhod jsem nezažil, stačilo  o jeden vítězný set v prohraném zápase a byly jsme nejhůř pátí. Holky makaly, bohužel zima, trochu protahování v organizaci a smůla v koncovkách nás srazila. Celou noc jsem nespal a prostě to nemohu vydýchat, je to i v podmínkách, přístupu některých dalších děvčat, stačila další hráčka aspoň na pár míčů a bylo jinak. Škoda, přesto opakuji, děvčatům nelze nic vytknout, jednu chvíli jsem to chtěl jednoduše vzdát, ale přemluvili mě o to víc to bolí," pravil velmi zklamaný děčínský trenér.

Sestava: Sigmundová, Sinerová, Matějková, Zahálková, Šrajerová, Mottlová, Jiránková, Acsová.

Lepší náladu mají jistě starší žákyně VSK Spartak Děčín. První osmičku Českého poháru starších žákyň pořádal Spartak Děčín doma a tak byla všechna děvčata až na Bártovou. Děčínské volejbalistky na vlastní kůži poznaly, že soupeři jsou ještě daleko a konečné sedmé místo v Děčíně jim zajistilo poslední postupové místo do dalšího kola již spojené České a Moravské části.

Výsledky starších žákyň: VŠ Plzeň 0:2, Olymp Praha 0:2, Kometa Praha 2:0, Hlincovka ČB 1:2, Olymp Praha B 0:2, Kralupy 0:2, Lokomotiva Plzeň 2:1.