Juniorky Spartaku si zajistily ligovou účast i na příští rok

Děčín – V uplynulých zápasech se volejbalovým celkům VSK Spartaku Děčín dařilo.

17.3.2010

Ilustrační foto.Foto: Deník

Juniorky vyhrály oba duely a zajistili si tak už nyní ligovou příslušnost i pro příští rok. Starší žákyně sice už měly titul přebornic kraje v kapse už dávno, na posledním turnaji oblastního přeboru ale chtěly potvrdit svou suverenitu a odehrát celý přebor bez ztráty jediného setu, což se jim nakonec podařilo.

Juniorky

VSK Spartak Děčín – VK Sever Žatec 3:0 (25:12, 25:22, 25:22)a 3:0 (25:17, 25:22, 25:9). K utkání nastupovaly děčínské juniorky po jarních prázdninách s tréninkovým mankem a ještě k tomu s hořkou vzpomínkou na prohru v Žatci. Žatec staví svůj volejbal na obraně a naopak trenér Josef Herclík vyžaduje agresivní pestrý volejbal. Ten domácí tým produkoval v prvním setu, který jasně vyhrál. Ve druhém dějství si Spartak chvilku nevěděl rady s destrukcí soupeře, ale závěr zvládl. Třetí set byl pomalý s obou stran, ale děčanky si udržovaly stálý náskok tří až pěti bodů.

Druhý zápas začal obdobně jako první a vyrovnanější skóre udržoval Děčín jen zkaženými podáními. Druhý set byl o trápení se blokařek a vlastních chybách, přesto hostující děvčata ani jednou nevedl. Konečně ve 3. setu se zlepšilo vše a přes veškerou snahu hostí bylo na hřišti jen jedno družstvo.

Celkově to znamená ligovou jistotu a navíc ani jedna hráčka nekončí. Poslední kolo absolvuje VSK Spartak Děčín v Karlových Varech.

Starší žákyně

VSK Spartak Děčín již měl krajský titul jistý, ale šlo o prestiž a pokus absolvovat celou soutěž bez ztráty setu. A povedlo se. Svěřenkyně trenéra Josefa Herclíka a asistenta Vlasty Šrajera skončily soutěž na prvním místě bez ztráty jediného setu.

Děčín – VK TO Duchcov 2:0 (25:12, 25:12). Na soupeře stačilo tvrdé podání a razantní útok. Bezstarostný volejbal přinesl i velmi pohledné akce.

Děčín – VK Ervěnice Jirkov 2:0 (25:4, 25:11). Druhé družstvo oblasti moc chtělo, ale děčanky podaly bezchybný výkon a soupeře doslova přejely. Výborné zákroky v poli u Míši Dobrovolné pak byly třešinkou na dortu.

Děčín – VK Chemo Litvínov 2:0 (25:12, 25:8). Soupeř se až příliš bál a tak si zahrála lavička a svoji premiéru i Anička Jirchářová.

Děčín – VK Sever Žatec 2:0 (26:24, 25:23). V posledním utkání děčínské dívky úplně ztratily koncentraci a hrála proti sobě dvě odlišná družstva. Žatec, který bojoval o všechno a až příliš vyladěný Děčín, kterému již o nic nešlo než o čistý štít. Rozdíl ve výkonnosti naštěstí smazal i absolutní nekoncentrovanost domácích, a tak na závěr lze konstatovat: Děčín je mistr kraje bez ztráty jediného setu.

Sezona pro starší žákyně nekončí, naopak graduje (26. – 28. 3 – finále Českého poháru žákyň – Bílovec (zatím 3. místo), 9. – 11. 4. – Sokolov – semifinále mistrovství ČR – 8 družstev – 4 postupují do finále, 16. – 18.4 – Hradec Králové – finále Českého poháru kadetek (nejhůře 3.místo) – hraje 6 starších žákyň).

Lidé v Děčíně vyberou, kam zamíří pět milionů z rozpočtu

Děčín - Obyvatelé si mohou zvolit, na co chtějí využít část městských peněz.

Hygieniky v českokamenické hospodě překvapila plíseň a kouř

Česká Kamenice - Černá plíseň, špinavé podlahy nebo prošlé zboží. Takové důvody vedly k dočasnému uzavření jedné z hospod v České Kamenici krajskou hygienou. V podniku nedaleko vlakového nádraží se navíc v době kontroly uvnitř mělo kouřit. Hospoda už má ale otevřeno a podle majitele některé nedostatky s provozem restaurace vůbec nesouvisely.

Hřensko - Jen s lehčími zraněními skončili pošťáci, kteří v pondělí odpoledne převrátili mezi Děčínem a Hřenskem svou dodávku na bok. Nic vážného se nikomu nestalo.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.