Volejbalové juniorky Spartaku Děčín mají za sebou další parádní sezonu. Svěřenkyně Lenky Demuthové došly až do závěrečné kvalifikace, kde se praly o postup do extraligy.

To nakonec i kvůli nekompletní sestavě nevyšlo. „Těžko říct, kdybychom měly kompletní, zdravou sestavu, zda bychom vybojovaly postup," přemýšlí trenérka Lenka Demuthová.

Jak s odstupem česu hodnotíte kvalifikaci o Extraligu. Opravdu byla kamenem úrazu vaše nekompletní sestava?
Byl to hlavní kámen úrazu, navíc Klárka Petrovická hrála přes bolest zraněné kyčle, Terka Čermáková měla pouze dvoutýdenní rekonvalescenci po výronu. Těžko říct, kdybychom měly kompletní, zdravou sestavu, zda bychom vybojovaly postup. Ale určitě bychom neskončily na pátém místě.

Účast v extralize pro další sezonu si zajistily týmy Liberce a Vysočiny. Myslíte si, že oprávněně?
Vysočina zvládla kvalifikaci bez jediné porážky. Liberec pak prohrál právě s Vysočinou. A myslím, že oba týmy oprávněně postoupily. Hlavně Vysočina, která hrála po celou dobu kvalifikace vyrovnaný a velice pěkný volejbal.

Pojďme zhodnotit celou sezonu. Hádám, že i přes závěrečný neúspěch v kvalifikaci byla velmi dobrá, ne?
Určitě ano. Během soutěže děvčata předváděla pěkný volejbal. Pokud bych bilancovala, tak od začátku soutěže až po konec nadstavby jsme vyhrály 29 utkání a jen třikrát prohrály. Pak jsme v prvním kvalifikačním kole porazily Jablonec nad Nisou. Nevyšlo nám až to druhé kolo kvalifikace o extraligu.

Měly jste, v případě postupu, zájem o účast v extralize?
V současné době je to již nepodstatná otázka a spíše bych ji směřovala na šéftrenéra Josefa Herclíka.

Jak to vypadá do další sezony, končí některé hráčky?
Bohužel se musíme rozloučit s hráčkami Klárkou Petrovickou a Aničkou Demuthovou, které už věkově za juniorky prostě hrát nemohou.

Takže v dalším soutěžním ročníku nebudete mít tak silný tým?
V příštím roce se tým hodně omladí. Většina hráček budou kadetky. Tím pádem budeme mít skromnější cíle.

Kvalifikací ale pro vás sezona neskončila, je to tak?
Ještě nás čeká závěrečné kolo Českého poháru, které se koná 1. a 2. dubna v Hradci Králové. A následuje turnaj v Teplicích o Šanovský trojúhelník. Také si děvčata odpočinou od šestkového volejbalu tím, že budou hrát beach.

Co hala? Měli jste tedy něco v záloze v případě postupu do nejvyšší soutěže?
Neměli. S halou v Děčíně je velký problém, to se všeobecně ví. Jediná hala, která svými parametry vyhovuje volejbalu, je Maroldovka a ta je bohužel většinou obsazena basketbalovými týmy.