Už několik dní před zápasem bylo cítit napětí v obou florbalových táborech. Na samotný zápas dorazilo téměř 200 skvěle fandících diváků a řadu děčínských hráčů podpořili i rodiče.

FBC DDM Děčín – FBC Chomutov 5:5 (0:1, 3:3, 2:1). Góly Děčína: Krauskopf 2, Telinger, Baša, Kulač.

V první třetině jasně dominoval Chomutov, který Děčín moc nepustil do hry a ujal se vedení 1:0. Děčín do druhé třetiny nastoupil s taktikou vyššího napadání soupeře a bližšího přistupování útočníků k vlastní rozehrávce a brzy vyrovnal Telingerem. Poté Děčín ožil a byl aktivnější. Chomutov ovšem tlaku odolal a po otupení tlaku sám navíc třikrát skóroval a Děčín náhle prohrával 1:4. Vrácení do zápasu nastalo při vyloučení soupeře, kdy si Děčín vzal time out a zdůraznil si nutnost početní převahu využít. Jak si hráči Děčína řekli, tak také udělali, druhou přesilovku v zápase proměnil Krauskopf. Děčín tak vycítil šanci se zápasem něco udělat a výrazně ožil. Do konce druhé třetiny se povedla nečekaná střela Bašovi, který potvrdil, že mladistvá výjimka, která mu byla před začátkem sezóny udělena, je oprávněná. Druhá třetina tak diváky potěšila šesti góly.

Do třetí třetiny šly oba týmy naplno, Děčínu totiž chyběl jeden gól k ,,postupu“, Chomutov zase musel udržet vedení. K postupu Děčín přiblížil Kulač, když pohotovou střelou srovnal na 4:4. V 10. minutě pak nechal proniknout euforii fanoušků opět Krauskopf po skvělém úniku přes půl hřiště. Děčín tak otočil během 13 minut z 1:4 na 5:4. Radost Děčína ovšem moc dlouho netrvala, Chomutov 3 min před koncem zápasu srovnal na 5:5 a dral se vstřelit rozhodující vítězný gól, ke kterému mu měla pomoci i přesilovka v posledních 2 min zápasu. Děčín ovšem tyto těžké 2 minuty přežil a po závěrečném hvizdu propukly emoce radosti jak v očích hráčů tak i fanoušků a rodičů, kteří viděli zápas skvělé úrovně plný zvratů a nasazení hráčů na obou stranách.

Děčín tak uhrál potřebnou remízu 5:5, která zaručuje, že má před posledními třemi zápasy postup ve svých rukou, díky lepší vzájemné bilanci.

FBC DDM Děčín – TJ Lokomotiva Louny 11:3 (3:1, 2:1, 6:1). Branky Děčína: Telinger 2, Kulač 2, Čižmar, Pilek, Vašák, Ngo, Logaj, Matza, Macháček.

První z posledních tří kroků odehráli mladí Děčané ještě toho dne ve Spořích, kde ve svém druhém zápase nastoupili proti týmu z Loun. Tento zápas byl v porovnání se zápasem s Chomutovem spíše nutností odehrát 3 třetiny proti odevzdanému soupeři. Děčín v pomalejším zápase zvítězil 11:3.

Poslední krok v Českém Dubu, kde je soupeřem domácí celek a Kadaň B, ovšem bývá nejtěžší a tak juniory nečeká žádný odpočinek a oslava ba naopak – 14 dní tvrdé přípravy.