Před zahájením soutěže byli vyhlášeni nejlepší závodník za rok 2010 Adam König a skokan roku Jakub Kříček. Domácí chtěli ukázat svým rodičům a známým že judo již dobře umí. V koťatech ve váze do 22,8Kg všechna svá utkání vyhrál před časovýn limitem na Ipon Jakub Kříček. Tím dokázal, že si ocenění plně zaslouží. Své prvé zlato ve váze do 36Kg si vyhrál Martin Pavlovec.

V kategorii mláďat ve váze do 23,7 Kg se sešli hned čtyři domácí závodníci. Matěj a Jakub Ledvinkovi, Adam Střelka a Lukáš Vašíček. Adam Střelka obsadil třetí místo. O zlato se doslova poprali sourozenci Ledvinkovi. Až po rozhodnutí rozhodčích jedním pomocným bodem zvítězil nad Kubíkem Matěj. Tak se čtyřmi vítězstvími si vybojoval zlato a Kubík stříbro. V mláďatech se také pěkně zapotil Pepíček Kokrhoun, pětkrát vyhrál na Ipon a tak zaslouženě získal zlato.Jako poslední v kategorii mláďat nastupoval Marek Váša a po nádherném výkonu si vybojoval své prvé zlato. V mladších žácích ve váze do 42kg Adam König nikomu nedal šanci a přesvědčivě vyhrál všechna svá utkání na Ipon.

V mladších žácích startoval ve váze do 60Kg Jakub John. Ten také všechna svá utkání vyhrál a také získal zlato. Poslední z domácich do bojů nastoupil v dorostencích ve váze do 66kg František Štrba. Podlehl pouze německému závodníkovi a získal stříbro. Všem děčínským závodníkům patří poděkování za pěkný sportovní výkon.

AUTOR: JOSEF VRŠECKÝ