Vyspělí judisté jsou účastni celoročního projektu, kterým je tzv. Český pohár. Zde získávají kromě případných medailí i body do ranking listů.
Své zkušenosti sbírala rumburská mláďata tentokrát na turnaji v Ústí nad Labem, kam dorazilo celkem 134 startujících z 21 oddílů. Zlatou medaili zde získal Lukáš Jonásek, stříbrnou Tobiáš Gajdoš, Dušan Gežo a Miroslav Demeter, bronzovou Nikola Suchopárová a Waldemar Kotmel.

Hned následující sobotu vyrazila výprava žáků a mláďat na Velkou cenu Loun. I zde se sešlo velké množství bojovníků (20 oddílů, 186 závodníků). A i tady si rumburští vybojovali cenné kovy. Svou dobrou kondici opět potvrdil Karel Macoun, který i po změně věkové kategorie bez jediné prohry zvítězil ve své hmotnosti a získal zlatou medaili. Dalšími zlatými se stali Martin Flégr a Lukáš Šabo. Stříbro si domů odvezli Vladimír Kolařík, Libor Král, Dominik Púdelka a překvapivě i Dušan Gežo, který se po téměř roce na žíněnce „našel“ a ukázal soupeřům, kdo je na tatami pánem. Prohrál pouze jednou, a to ve finálovém klání. Kompletní sbírku medailí doplnil bronz Miroslava Demetera.

AUTOR: Judo Rumburk