méno vítěze tradiční ankety Nejúspěšnější sportovec Ústeckého kraje za rok 2014 padne na slavnostním galavečeru v Severočeském divadle v Ústí nad Labem. Do krajské metropole se po roce sjedou nejlepší sportovci. Přijďte je podpořit!

Baumrtová popáté?

Už na pátý triumf v anketě „útočí" nejlepší česká plavkyně Simona Baumrtová z Chomutova, která na vyhlášení přijede po návratu z kempu v Americe a už v pátek zase odlétá do Dánska.

Sympatická držitelka českých rekordů na všech znakových tratích vylepšila v roce 2014 národní maxima na 200 metrů znak a na 200 metrů volný způsob.

„Mým cílem není vyhrávat ankety, ale když se to povede, jsem ráda. Beru to jako jistý způsob ocenění," řekla při dopoledním tréninku v Plzni 23letá závodnice chomutovské Slávie. Rok 2014 nebyl ale nejlepším v její kariéře. Po letech skončila na velkých evropských a světových akcích bez medaile.

Souboj krásek

Letos už ovšem jednu anketu mistryně Evropy z roku 2013 vyhrála. V lednovém hlasování O nejkrásnější českou sportovkyni porazila biatlonovou královnu z Jablonce Gabrielu Soukalovou o pouhých 17 hlasů.

K horkým favoritům ankety Deníku a České unie sportu patří i děčínský skikrosař Tomáš Kraus, který se loni zúčastnil olympiády v Soči.

Vedle předních českých hvězd budou oceněni i zatím mediálně méně známí sportovci, jako třeba kickboxer Hany Greisiger ze Žatce, který si vysloužil nominaci titulem mistra světa v K1.

Na přední umístění může pomýšlet i Kristýna Zahradníčková z Loun, která vybojovala bronz na MS v aerobiku. V dalších kategoriích budou dekorováni i mladí sportovci a kolektivy, nejlepší trenér či handicapovaný sportovec.

Lákavý program

Slavnostní večer má i bohatý doprovodný program. Na pódiu se představí Lešek Semelka, účastnice pěvecké soutěže SuperStar Kristýna Šebíková a artista Petr Šmaha.

Výsledky ankety a rozhovor s vítězem přineseme v úterním vydání Deníku.