Dívky, pod vedením Josefa Herclíka, zvládly na jedničku mezibaráž o extraligu, kde vyhrály všech 12 utkání. Ve dnech 6.–7. dubna je v Brně čeká baráž o extraligu. „Sázíme hlavně na zkušenost a bojovnost," říká Veronika Jiránková, která patří do základní sestavy VSK Spartak Děčín.

Veroniko, mezibaráž o extraligu jste zvládly parádně, když jste dokázaly vyhrát všech 12 utkání. Jaké jste měla pocity?
Pocity byly pozitivní. Určitě jsem nečekala, že bychom všechno vyhrály a postoupily do extraligové baráže.

Často se mluví o tom, že Děčín nemá takové zázemí, jako řada jiných klubů. Přesto jste se dostaly až do baráže o extraligu…
O to je to cennější úspěch. Téměř všechny ostatní týmy mají větší příliv financí, obrovské základny a nespočet hráček, kterými disponují. V našem družstvu tvoří juniorskou sestavu pouze osm dívek, které jsou občas doplněny o mladší hráčky.

Je to pro vás zatím největší týmový úspěch?
Asi ano. I když za náš celkově největší úspěch považuji druhé místo v Českém poháru kadetek v roce 2011.

Nyní vás v Brně čeká další fáze soutěže. Jak jste na baráž připraveny?
Vzhledem k situaci, kdy jedna Eliška Mottlová ukončila činnost z osobních důvodů a další dvě hráčky čeká maturita, jsme měly problém se dohodnout, zda do Brna vůbec pojedeme, nebo ne. Nakonec jsme se rozhodly, že na zápasy pojedeme i přesto, že nás bude pouze sedm. Budeme doufat, že si jedny z posledních společných zápasů užijeme.

Vypadá to, že partu máte v týmu velmi dobrou…
Kdybych měla odpovědět na tuto otázku začátkem sezóny, řekla bych, že výbornou. Bohužel postupem času jsem si musela svůj názor poopravit. 
I nás, jako většinu kolektivů této věkové kategorie, potkala zájmová roztříštěnost.

Jak to s vámi vypadá v další sezóně? Budete nadále pokračovat, nebo chtějí některé dívky skončit?
Podle nejnovějších informací vím pouze o dvou hráčkách – Míše Sinerové a Terce Sigmundové. Jestli se však rozhodne skončit ještě některá z ostatních dívek, to bohužel netuším. Přesto se domnívám, že naše příští sezóna nebude až natolik ohrožena, protože naše mladší hráčky, které už v současné době s námi občas hrají, jsou velmi šikovné 
a dokáží je svým výkonem víceméně nahradit.

Následná baráž se hraje systémem play off. Spartak Děčín v něm narazí v neděli 
7. dubna od 11:00 na Junior Brno. Druhé utkání je pak na programu v opět v neděli od 15:00. Další barážové dvojice tvoří Karlovy Vary – Hradec Králové B a Červený Kostelec – Šternberk.