MČR Jednotlivců

V kategorii boys 8 udělal benešovským barvám radost Adam Hladík, který ve své kategorii dokázal vyhrát skvělým finišem. Ve stejné kategorii jel taky Filip Lorenc ale ten vypadl v opravné jízdě o finále. Bohužel se nedařilo Matoušovi Měšťanovi, který v kategorii boys 9 nebyl celý den ve své kůži. Vítěz ČMP ve finále zaspal na startu a přes chumel jezdců se protlačil jen na šesté místo.

Nevedlo se ani Matoušovo sestře Matyldě, která v kategorii boys 10 dojela na 7. místě. V kategorii cruiser 30 – 39 let se na startu ukázal Petr Lorenc a skončil na pěkném 4. místě. Hůře na tom byl Martin Bronec v kategorii cruiser do osmnácti let, který hned po startu vycvakl nášlapný pedál a dojel na 8.místě.

V kategorii boys 15/16 měl Kur Sport hned dvě želízka v ohni Milana Myšíka a Jakuba Hladíka. Mezitím co Hladík musel přes semifinále do opravné jízdy, ze které postoupil bez problémů do finále, tak Myšík byl celý den suverénní, především od startu a ze semifinále postoupil z prvního místa. Ve finále Myšík skvěle odstartoval a šel na první místo. V první zatáčce se za něj zařadil Hladík, ale v poslední zatáčce to Hladík nesmyslně poslal pod svého týmového kolegu a oba spadli, takže Myšík nakonec 6. a Hladík 7. po společném pádu. ,,Tohle jsem vážně nepochopil, od Kuby to bylo zcela zbytečné. Mohli jsem mít první dvě místa a nemáme nic,“ řekl hodně smutný Myšík, kterého dělilo padesát metrů od titulu mistra ČR. V kategorii elite vše napravil Štěpán Tumpach, který si dojel pro vítězství, ale jelikož elita to měla jako seriál a Tumpach 2 závody nejel, tak to pro něj ,,nic“ neřešilo.

MČR družstev

Týden po republice jednotlivců se jelo MČR týmů a klubů a benešovský KUR SPORT postavil hned 2 týmy. V prvním jel Adam Hladík (boys 8), Matylda Měšťanová (boys 10), Milan Myšík (cruiser) a Jakub Hladík (boys 15/16) a ve druhém, slabším týmu byl Martin Bronec, Petr Lorenc (oba cruiser), Matouš Měšťan (B 9) a Filip Lorenc (B 8). Na startu z Kur Sportu chyběl Štěpán Tumpach z rodiných důvodů což benešovský oddíl stálo nejspíš titul, protože Matylda Měšťanová, která jela místo něj měla břišní potíže a navíc jela s klukama. Kur Sport po třech kvalifikačních jízdách ještě vedl souběžně s dalšími dvěma týmy ale Hladíkovi s Měšťanovou nevyšlo nejlépe finále a tak na Kur Sport zbyl bronz, což je v konkurenci 32 týmů rozhodně obrovský úspěch. ,,Na to, že nám chyběla naše jednička Tumpach, je to parádní výsledek,“ radoval se Milan Myšík, který zastupoval i roli manažera týmu. Druhý tým skončil na 19. místě.