Mládež TJ Kajak Děčín bojovala o medaile na regionálním poháru.

SP v maratonu

Pro Tomáše byl tento závod reprezentační premiérou mezi dospělými a na takovéto soutěži se stal skutečně drsným křestem. Konečné dvanácté místo se zhruba osmiminutovou ztrátou tak bylo solidním výsledkem mladé dvojice. Svými výkony se Tomáš nominoval do národního týmu i pro další dva velké závody za dva týdny ve Španělsku, kde bude tentokrát reprezentovat ČR v posádce čtyřkajaku.

Daleko větší ambice vkládal národní tým do jediné české ženy na startu, Lenky Hrochové.

A Lenka skutečně potvrdila dobrou formu a dlouholeté zkušenosti s takovýmito závody. V průběhu tratě aktivně pracovala ve vedoucí skupince, z níž se nakonec vykrystalizovala trojice mezi níž se až v cílové rovince rozhodlo o medailích. Chvíli to vypadalo, že by Lenka mohla dosáhnout i na zlato, ale nakonec se musela sklonit před finišem německé reprezentantky a získala skvělou stříbrnou medaili. Bronz putuje také s nepatrným odstupem do Švédska.

Regionální pohár

Zatímco dospělí reprezentanti bojovali o světové medaile, mládežnický výběr s trenérem Pavlem Charvátem zamířil do Kadaně na další regionální pohár. A ani mladé hvězdičky nezůstaly za dospělými ve stínu. Již tradičně letos zářily Andrea Rothmeierová (4 zlaté), Katka Zárubová (3 zlaté) a s nimi se na nejvyšší stupínek podívali i Ivana Boháčová a Jakub Kučera mezi nejmladšími benjamínky.

Další cenné medaile přidali i V. Kučera, B. Lisachenko, J. Ludvík a O. Kinter. V celkovém součtu si závodníci a závodnice TJ Kajak pověsili na krk 18 medailí.