„Na Zadov jsem původně s moc velkými ambicemi nejel. Byl jsem krátce po nachlazení a uvědomoval jsem si, jak náročné zdejší tratě jsou. Ještě pár dní před odjezdem nebylo vůbec jasné, jestli na závody pojedu. Ale nakonec to dobře dopadlo,“ řekl s úsměvem Daniel Oskar Hozák, který hájí barvy LK Slovan Karlovy Vary.

Ve sprintu klasickou technikou si druhým místem z ranní kvalifikace v pohodě zajistil postup do finálového bloku a ani odpoledne díky skvěle připraveným lyžím nezaváhal. Po dalším druhém místě v následujícím kole si své nejlepší vystoupení nechal na závěrečné finále, v cílové rovince přespurtoval všechny své soupeře a s těsným náskokem dojel v čele pro další zlatý úspěch.

VĚŘIL SI

„Na sprintu jsem si docela věřil, sprintový okruh byl poměrně dost na soupaž a tu myslím, že mám dobrou. Jen jsem se obával Aleše Škody, ale zvládl jsem to,“ zhodnotil své první vítězství.

MISTR. Děčínský Daniel Hozák si vyjel v Novém Městě český titul.
Paráda! Daniel Hozák urval hned dva české tituly

Neděle se nesla ve znamení intervalových závodů volnou technikou a na dorostence čekalo těžkých 7,5 kilometrů. Ale i to Hozák zvládl. „Před druhým závodem jsem se cítil bez energie a unavený. Věděl jsem, že to nesmím na začátku přepálit a že si musím nechat nějaké síly na druhé kratší kolo s cílovým nejtěžším stoupáním. V intervalových závodech je dost těžké odhadnout to správné tempo. Vždy, když jsem projížděl kolem trenéra, celý závod mi hlásil, že jsme v čele v pár vteřinách od sebe. Říkal jsem si, že to bude ještě těžký boj. Po průjezdu cílem mě pořadatelé vyhlásili jako vedoucího závodníka, a protože jsem startoval jako poslední, tak i vítěze. Spadl mi kámen ze srdce,“ upřímně přiznal.

Z osmi letošních pohárových startů si tak děčínský lyžař odvezl sedm zlatých medailí a suverénně kraluje celkovému pohárovému hodnocení.

DALŠÍ PROGRAM

Děčínského lyžaře čeká příprava na další závody. „Od čtvrtka máme soustředění na Božím Daru, příští dva týdny budu nejspíš trénovat v Děčíně, párkrát si vyjedu na lyže. Od 8. do 10. března máme Český pohár a Mistrovství České republiky na Božím Daru. Jako Mistrovství České republiky se bude počítat týmový sprint a štafeta, jako Český pohár pak pět kilometrů klasicky. Ještě není rozhodnuté, s kým pojedu,“ dodal na závěr.