„Nečekal nás vůbec lehký soupeř. V loňské sezóně vypadl v semifinále s pozdějším vítězem z Teplic," varoval před zápasem vedoucí týmu Michal Tomsa.
Úvod byl z obou stran opatrný, s přibývajícím časem ale byly aktivnější Litoměřice. Hostům se nedařila kombinace, ale na druhou stranu se domácí do vyložených šancí nedostávali.

Na branku si museli diváci počkat do druhé třetiny. „Jinak výborně chytající Celner nestačil na dvě dorážky, kdy jsme předvedli malý důraz. Jiskru naděje pro nás vybojoval Pilař, jehož snadné nahození od modré čáry propadlo až do branky," pravil Tomsa. V poslední třetině se Děčín zvedl  a připravil si několik šancí na vyrovnaní. Asi tu největší měl Tomsa, který po krásné přihrávce Drnce netrefil prázdnou branku.

První kolo tak děčínským hokejbalistům body nepřineslo. „Zlepšený výkon v poslední třetině je však příslibem do dalších zápasů," dodal Tomsa. Ve druhém kole se Děčín představí zítra od 15.00 na „domácím" hřišti v Ústí nad Labem proti Karlovým Varům.

SHC Killers Litoměřice – HCB Bazzy Děčín 2:1 (0:0, 2:1, 0:0) B: 17. Fronek (Brabec), 22. Brabec (Falis) – 28. Pilař.
Střely: 32:10. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 30.
Děčín: Celner – Kotlář, J. Novák, Huk, Tomsa – D. Hladiš, Drnec, M. Novák, Svoboda, Horáček, Pilař, Vilhám.