Krom „domácího“ Slavoje se na palubovce ukázaly týmy Varnsdorfu, Liberce a Jablonce. Mimo soutěž si pak ještě zahrálo také Ústí nad Labem.

Děčínský Slavoj všechny čtyři zápasy prohrál. „Kluky nemůžeme hodnotit na základě výsledků v turnaji. Jedná se o mužstvo, které vstoupilo do soutěže bez předchozích zkušeností s házenou 6+1. Můžeme však říci, že se hráči postupně zlepšují a pomalými krůčky se blíží k prvním získaným bodům,“ vysvětlil předseda oddílu Tomáš Jablonický.

Nejblíže úspěchu byl Děčín proti Jablonci, se kterým prohrál 12:13. „Drželi jsme Jablonec neustále pod tlakem, a dokonce začala fungovat i obrana. Byla to přetahovaná, nakonec jsme měli šanci vyrovnat výsledek při poslední sedmičce, kterou jsme bohužel neproměnili,“ litoval Jablonický.

Děčín z posledního místa spadl do divizní skupiny a bude na jaře hrát se slabšími týmy. „V divizi Ústeckého kraje mladších žáků potkáme TJ Slovan Varnsdorf, TJ ELP Jablonec nad Nisou. A přibude HK Lovosice B a HK Chomutov,“ dodal Jablonický.

Dvě vítězství urvali mladíci Slovanu Varnsdorf. Kromě vítězného derby s Děčínem porazili i Jablonec. „Výkon kluků hodnotím velice kladně, a to i přes to, že ve hře docházelo ke spoustě technických chyb, i vzhledem k tomu, že stále probíhá zimní příprava. Tímto děkuji všem hráčům za bojovného ducha a vyčerpávající výkon, který předvedli na hřišti,“ pravil varnsdorfský trenér Oldřich Rybář.

Další turnaj absolvují varnsdorfští miniházenkáři již 27. ledna v Liberci.

Jarní část soutěže Ústeckého kraje začne na turnaji v Jablonci nad Nisou 25. března. Dále se hraje ve Varnsdorfu (14. dubna), v Chomutově (21. dubna), Lovosicích (20. května) a vše končí v Děčíně.

Výsledky: Děčín – Ústí n. L. 9:19, Děčín – Liberec 5:22, Děčín – Varnsdorf 7:15, Děčín – Jablonec 12:13, Varnsdorf – Liberec 8:26, Varnsdorf – Jablonec 14:10, Varnsdorf – Ústí n. L. 10:18

Slavoj Děčín: Masojídek – Kudrhalt, Macht, Beran,Vilacký, Rys, Hruška, Dzurojurko, Líbal, Kučerová, Světelský, Bédy.
Slovan Varnsdorf: Pricl, Suk, Schlejer, Rybář, Tillner, Štěpán, Šindelář, Korba, Sýkora, Saidl.