Na tuzemské svahy se po sedmi letech vrací Světový pohár ve skicrossu a s ním i legenda tohoto olympijského sportu – děčínský rodák Tomáš Kraus. Dvojnásobný mistr světa zavítá do Harrachova společně s plejádou hvězd už o tomto víkendu.

Osmatřicetiletý Kraus se v letošní sezoně vrátil do někdejší formy, když po čtyřech letech vyhrál závod Světového poháru v německém Grasgehrenu. „Už několik let poslouchám i od svých soupeřů, zda mi to ještě stojí za to, zda nebudu končit, tak nebudu," smál se Kraus, který chce být nejrychlejší i v Harrachově. „Jsem zdravý, mám formu a výkony jsou slušné. Chci vyhrát i v Harrachově," zvolal.

Úterní harrachovská generálka na budoucí olympijské trati v Soči ale Krausovi nevyšla, neboť v Rusku nepostoupil z kvalifikace, ve které obsadil až 54. příčku. I přes nejhorší výsledek v kariéře se ale udržel na třetím místě průběžného pořadí seriálu, který dříve už čtyřikrát ovládl.

„Dneska bylo hezky, trať krásná, ale minulé dny bylo všechno špatně včetně počasí. Kvalita sněhu a sněhové podmínky se měnily rychle, tak jsme zkusili jedny starší lyže s jiným typem skluznice, které jsme si nechávali na příští rok, ale tento risk vůbec nevyšel…," uvedl pro ČTK Kraus, kteří věří, že si vše vynahradí příští týden na domácí trati.

Program SP v Harrachově, na který je vstup zdarma, začne sobotní kvalifikací. Organizátoři chystají pro fanoušky atraktivní doprovodný program za účasti osobností ze světa showbyznysu. Chybět nebude velkoplošná obrazovka v cíli, soutěže a Snowkidz.