Ale nyní mohli diváci obdivovat, jak rychle dokáží ti nejlepší vyšplhat na laně. Tamní Horolezecký klub zde totiž uspořádal Velkou cenu Varnsdorfu v olympijském šplhu.

Jedinou kaňkou na zajímavé akci byl fakt, že divácký zájem byl opravdu velmi sporý. Délka lana byla pro jednotlivé kategorie jiná. Na muže a seniory čekalo osmimetrové lano, dorostenci měli před sebou překážku ve výši čtyři 
a půl metru.

Mezi muži kraloval celek ŠSK Palestra Praha. V kategorii, která byla pro borce od ročníku 1992 a starší, byl nejrychlejší Filip. Čtvrtý muž posledního republikového šampionátu vyšplhal v čase 7,06 s. Tohoto výkonu dosáhl Filip ve čtvrtém a zároveň posledním kole. První tři borci se nakonec vešli pod osm vteřin.

Zajímavostí je, že mistr republiky Aleš Novák dokázal osmimetrové lano zdolat za 4,90 s!  Domácí oddíl HK Varnsdorf reprezentoval mezi muži jednadvacetiletý Jan Jarý. Jeho výkon 11,04 s však stačil pouze na desáté místo.

Naopak v seniorech byl velmi suverénní varnsdorfský Karel Hoffman. Ten se ve čtvrtém kole zlepšil na konečných 18,24 s. Dorostencům dominoval příbramský Hanus, který na lano „vylétl" v čase 4,64 s. Tomáš Havránek 
z Varnsdorfu bral pomyslné stříbro, ke kterému ho dotlačil čas 7,75 s.