Děčín nepřijel na půdu nováčka soutěže v dobrém rozpoložení a sotva dal do kupy základní sestavu. „Nakonec nás přijelo pouze šest, a to ještě některé holky bojovaly s chřipkou. Naším cílem bylo jednou zvítězit. A to se nakonec podařilo," přiznala děčínská Michaela Beranová.

A Spartak dokázal vyhrát hned první zápas, byť po výsledku 3:2. „Začátek prvního setu jsme si nechaly ujet, soupeř měl až desetibodový náskok, který se nám špatně dotahoval. Ale do druhého setu jsme se už rozehrály, polepšily se na podání a vedlo se nám i na síti. Hlavně jsme měly silnou obranu na blocích. Ve třetí sadě se hra otočila ve prospěch soupeře. Nakonec zápas skončil zkrácenou hrou, kdy jsme Rumburk porazily po velkém boji," konstatovala Beranová.

Odveta už ale patřila domácím volejbalistkám. „Druhý zápas měl podobný průběh jako ten první. Ve čtvrtém setu tam bylo z naší strany více chyb a my nakonec bohužel prohrály," dodala Beranová.

Se ziskem čtyř bodů byl spokojený rumburský trenér Petr Dopita. „Soupeř přijel značně oslaben, přesto nás dost potrápil. Licitovali jsme na postu nahrávačky, míchali se sestavou, až se nám podařilo děčínská děvčata udolat. V utkání jednoznačně dominoval servis a příjem. Komu se dařil, ten vyhrával. My jsme nakonec měli větší štěstí a získali výborné čtyři body. Poprvé jsme si také vyzkoušeli hru se dvěma libery, kde hrála Špačková s Pifkovou," vysvětloval Dopita.

Další kolo je na programu 7. března. Děčín doma hostí poslední Chodov, Rumburk hraje na půdě třetí Plzně.

TJ Rumburk – Spartak Děčín 2:3 (15, -18, -19, 21, -16) a 3:1 (18, -17, 26, 20)

Rumburk: Špačková, Pifková, N. Jindrová, Jindřichová, Plíhalová, Jurková, Skružná, A. Hýblová, M. Hýblová, Petroušková, A. Jindrová.

Spartak Děčín: Beranová, Dubnová, L. Strzepková, Šrajerová, D. Havlíčková.

II. liga, ženy – 29. a 30. kolo, ostatní výsledky:
Tanvald – Plzeň 0:3 a 0:3, Liberec – Chabařovice 3:2 a 0:3, Střešovice B – Mělník 0:3 a 0:3, Chodov – SF Praha 0:3 a 0:3.

Tabulka: 1. Chabařovice 67, 2. Liberec 66, 3. Plzeň 64, 4. SF Praha 57, 5. Spartak Děčín 47, 6. EMĚ Mělník 46, 7. Střešovice B 36, 8. TJ Rumburk 36, 9. Jiskra Tanvald 17, 10. Chodov 8.