FK Snopek Bělá 1946 – Alfa Liberec 7:6 (5:3)

Samotný zápas přinesl zápletku jako hrom. Nehrálo se ani tři minuty, když na světelné tabuli svítil stav 1:0, po hezké akci se trefil Murdych. Hosté byli rychle obdrženou brankou zaskočeni, avšak nepřestávali hrát svojí nátlakovou hru. Domácím se částečně podařilo vymanit ze sevření a během několika minut navýšili skóre na uspokojivých 4:0. Alfa se však nevzdávala a ukazovala, že ne nadarmo je řazena ke špičce druhé ligy. Hostům se podařilo snížit na dvoubrankový rozdíl, který však netrval dlouho, jelikož Bělá zvýšila před koncem poločasu na 5:2. Načež vedení domácích, o tři branky, odmítl T. Pilař, který výstavní trefou upravil na poločasových 5:3.

Druhý poločas začal stejně jako ten první. Bělá rychle odskočila další brankou a stav 6:3 dával domácím velkou šanci na postup. To by však proti sobě nesměli mít tak běhavý tým jakým Alfa je. Bělé pomalu začaly ubývat síly, čehož dokázali hosté využit a hezkými akcemi mocně dotahovali skóre. Výsledkem jejich snažení byl stav 6:6 ve chvíli, kdy do konce utkání zbývalo necelých 7 minut. Poté se hra ustálila a Bělá dostala více prostoru. Ten se jí podařilo využít, když při signalizované výhodě vystřelil výhru Fichtner. Do konce utkání stále zbývaly 3 minuty. Alfa v tuto chvíli na nic nečekala a začala hrát s pěti hráči v poli. Avšak ani výhodu pátého hráče na hřišti nedokázala přetavit ve vyrovnávací branku, a tak se po konečném hvizdu mohla Bělá radovat z historického úspěchu.

Utkání doprovázela výborná divácká návštěva, která dorazila do „domácí“ SH Krupka.

Branky Bělé: Fichtner 3, Murdych 2, Jeřábek, Beran.

FK Snopek Bělá 1946: Čáp – Jeřábek, Beran, Veigend, Murdych, Fichtner, Bárta, Sluťák