Bohužel po několika letech nemá náš okres zastoupení ve vyšších soutěžích. Hlavním 
a pořád se opakujícím  problémem je absence odpovídající haly v Děčíně.

Okresní přebor se výkonnostně rozdělil a některé zápasy mezi týmy vedoucí šestky a mužstvy zbytku tabulky skončily vysokým rozdílem.
V čele je Bílý Balet, který je 
v současné „divizní" sestavě 
i pro jaro největším favoritem soutěže. Následuje Krásný Studenec, jenž spolu s lídrem střílí nejvíc gólů, a právě tyto dva celky mají na svém kontě nejvíce dvojciferných vítězství. Stejně bodů jako Kr. Studenec má Huntířov. Podzim se mu velice podařil a obrátil 
i zápasy, které se pro něj nevyvíjely dobře. Překvapivě až čtvrtá je obhájkyně titulu Jamajka. Ztrácela  v říjnu, kdy třikrát za sebou prohrála 
a jednou remizovala. Pátá Malá Veleň se dlouho držela na medailových pozicích, ale nevyšla jí poslední kola. Má ale spolu s Kr. Studencem nejperspektivnější kádr.

Šestá Slovanka sehrála na své poměry výborný podzim 
a je maximálně spokojena. Těchto šest mužstev  se aspoň teoreticky může na jaře zapojit do bojů o medaile. Favority jsou ale hlavně první dva celky tabulky a očekává se jarní atak Jamajky. S větším bodovým odstupem za touto šesticí následují dva celky středu tabulky, DeCe Computers a Nota. Oba dva se ve druhé polovině soutěže zlepšili a odpoutali se od celků, které budou hrát o záchranu.

Jsou to v prvních kolech výborné Jílové, které s přibývajícím časem upadalo a upadalo, a nováček Hezouni, jenž platí nováčkovskou daň. O záchranu hraje také FC Stado, které  po loňském bronzu zažilo tvrdý pád do reality,
a Constellium, které  se párkrát ani pořádně nesešlo na zápas. Na sestupových příčkách je Srbská Kamenice. Té dokonce hrozí vyřazení ze soutěže, pokud si nechá kontumovat zápas, a Pop Servis, který dokázal párkrát prohrát i utkání, které prohrát nešlo.

V I. třídě nastoupily do soutěže tři nové týmy a jsou oživením soutěže. Skoro jistým postupujícím je suverénní Boca Juniors. Jelikož na druhém a třetím místě jsou béčka Bílého Baletu a Malé Veleně, které nemohou postoupit výše, má Boca dvanáctibodový náskok na nepostupové místo. Z jejího kádru je i nejlepší brankář, hráč i střelec soutěže. Druhé béčko Bílého Baletu hodně těží z posil z A týmu. To samé, ale v menší míře se dá říct o rezervě Malé Veleně. Pak jsou v tabulce namačkány čtyři celky bojující o čtvrté, ale přesto postupové místo. Jejich výkony se střídají jak den a noc. Vyznačují se hlavně velkou nevyrovnaností. Jedná se o DC Východ, Rudou Hvězdu, Boletice a nováčka Odpadlíky. Proto je těžké vybrat z této čtveřice favorita postupu. 
S bodovou ztrátou následují další nováčci. Česká Kamenice se prezentuje kvalitní obranou, když se jí v defenzivě nedaří, vysoko prohraje. Nej-mladší tým soutěže, Galacticos, sehrál několik pěkných zápasů, ale až posbírá zkušenosti, bude těch bodů víc. Ostatní týmy nemají žádné ambice a hrají pro radost, s výjimkou El Clasica, které prožilo katastrofální podzim.

Podzimní sezóna se obešla bez vážnějšího zranění. Jediným vážnějším problémem do budoucnosti je stav hrací plocha hřiště na Slavoji, kde se odehrává 90% zápasů. Hřiště bylo v roce 2011 opraveno, ale současná situace je opět špatná.

Jarní sezóna 2013 začne 
18. března a skončí po třinácti kolech  14. června. Úvodní schůze před soutěží se uskuteční  4. března.

Nejlepší hráči soutěží:
Okresní přebor: brankář  – Raba (B. Balet), hráč – Rojko (Huntířov), střelec  – Murdych (Kr. Studenec).
I. třída: brankář – Mikl, hráč – Ambrož, střelec – Malý (všichni Boca Juniors).

All stars týmy:
A tým okresní přebor: Raba – Betyár (oba Bílý Balet), Murdych (Kr. Studenec), Rojko, Valštýn (Jamajka).
B tým: Faflík (Slovanka) – Kolář (Malá Veleň), Pova (Huntířov), Timofij (Kr. Studenec), Dědič (Bílý Balet).
A tým I. třída: Mikl – Malý, Ambrož (všichni Boca Juniors), Meduna (Malá Veleň „B"), Janoušek (B. Balet „B").
B tým: Beneš (Odpadlíci) – Michal Burian (Boletice), Svoboda (Rudá Hvězda), Jan Zuček (B. Balet „B"), Novák (DC Východ).

Nejlepší střelci:
OP:   32 – Murdych, 27 – Rojko, 24 – Betyár.
I. třída:  23 – Malý, 22 Ambrož, 17 Pilík (Kr. Studenec „B"), Dědič.

Brankáři s nulou:
OP: 2 – Faflík, Raba, Němeček (Nota), Štěpnička (Jamajka).
I. třída: 4 – Mikl.

PETR PROCHÁZKA