Fourcrossové mistrovství Evropy se konalo v Polsku. Na zdejší trati se na začátku května konal i SP a každoročně se tam konají ty největší světové závody. Po příjezdu a ubytování čekal na jezdce první trénink. Na trati přibyl oproti SP třináctimetrový dvoják na konci dráhy, který naděloval spoustě jezdcům velké problémy. Už na páteční trénink dorazilo hodně diváků na „Sunny Meadow" jak se areálu v Polsku říká. V sobotu se jel závod až ve večerních hodinách pod umělým osvětlením, takže celý den bylo velké nadšení ve městě, kdo obhájí titul evropského šampiona. Posledním vítězem se stal Nizozemec Joost Wichmann. Milan Myšík jel svou kvalifikační jízdu hodně rychle, jenže v poslední zatáčce přišla hrubá chyba, kvůli které musel vyšlápnout nášlapný pedál a takřka bylo po nadějích na nějaké dobré umístění.

„Nevím, co se tam stalo, do té zatáčky jsem vlétl stejně rychle jako v trénincích a vždycky mi to vyšlo, sice o kousek ale vyšlo. Teď jsem to nejspíš možná trošku přepálil a asi jsem jí jel o kousek níž než normálně," hodnotil zklamaný  Myšík, protože celkové 31.místo v kvalifikaci nebylo moc dobrou vyhlídkou. ,,Byl jsem z toho po kvaldě dost rozladěný a naštvaný, protože je to můj vrchol sezóny, na který jsem trénoval celou zimu a kvalifikace je polovina úspěchu a navíc jsem měl na startu nevýhodnou venkovní pozici do vyřazovacích jízd," uzavřel Myšík čekání na samotný závod.

Už od  osmifinále Myšík jezdil s velkým favoritem závodu, rakušanem Slavikem, který skončil v kvalifikaci na druhém místě. Společně postupovali bez problému až do čtvrtfinále. V něm k nim byla přiřazena dvojce Peško (Slovensko) a Lukáš Měchura. Od startu ujel rakušan Slavik, Myšík na venkovní dráze neměl moc veliké naděje, ale v první zatáčce se krásným manévrem dostal na druhé postupové místo za Slavika, který ale ve druhé zatáčce spadl a Myšík ho s problémy objel, ale zpomalil se natolik, že potom nezískal rychlost na dlouhý dvoják, na kterém ho přeskočili jak Měchura, tak i Peško. Myšík se snažil vše dohnat,  ale jezdic byli natolik odjetí, že to nešlo.

,,Ze závodu mám super pocit, snažil jsem se bojovat, věděl jsem, že je to můj poslední letošní závod. Ve čtvrfinále to byla prost smůla, které jsem letos měl požehnaně," posteskl si v cíli Myšík.

,,Ale na druhou stranu jsem ještě mladý a podobných závodů mě čeká snad ještě hodně. Takže jedenácté místo po té špatné kvalifikaci beru a jsem s ním spokojený," uzavřel benešovský rodák.

Výsledky muži:
1. BECKEMAN Felix (Švédsko), 2. PEŠKO Marek (Slovensko), 3. MĚCHURA Lukáš (Česká republika), 4. SLAVIK Tomáš (Česká republika).