V třináctičlenné skupince, která dojela ve stejném čase, pátou pozici obsadila předloňská vítězka a loni druhá Alexandra Burčenková z Ruska. Ta je jednou z největších favoritek a od samého začátku neponechala nic náhodě. Mezi nejlepšími dojela ve stejném čase na 9. pozici i Mascha Pijnenborgová, nizozemská závodnice, která jede za složený výběr českého mixu.

„Na startu bylo přes 150 cyklistek, úroveň bude i tentokrát famózní,“ řekl ředitel Tour de Feminin Jiří Vích.

Obhájkyně loňského vítězství Trixi Worracková z Německa upřednostnila start na Giro d´Italia.

Největšího závodu na českém území se po dvou letech zúčastňuje i pětinásobná mistryně světa a pětinásobná vítězka Světového poháru z Krásné Lípy německá raketa Hanka Kupfernagelová. Největší hvězda pelotonu sice včera dojela až na 47. místě, avšak ztráta necelé půl minuty není v pětietapovém klání nikterak zásadní.

Bezvadnou zprávou pro české fanoušky je senzační 26. místo 25leté Pavlíny Šulcové, která dojela se stejným mankem jako Kupfernagelová. Hůře už si vedla největší česká naděje Jarmila Machačová, která dojela se ztrátou dvě a půl minuty na 85. příčce.

Dnes jsou na pořadu jiříkovské okruhy (93 km), v sobotu se peloton vydá i na polské území i vítězka bude známa po závěrečné páté etapě v neděli odpoledne v Krásné Lípě.