Rumburk i Děčín jsou shodně se dvěma body na předposledním a posledním místě. Do této doby ani jeden z týmů nedokázal vyhrát.

Velmi blízko byl právě Rumburk v domácím utkání se Střešovicemi B. „Další zmarněná příležitost na plný zisk bodů. Výborný výkon hráček obou týmů se musel líbit asi třiceti divákům, ale pouze do pátého setu, kdy jsme za vedení 8:3 nedokázali zápas dotáhnout k vítězství a ve zkrácené hře nakonec prohráli 15:11. Zradil nás příjem a nezkušenost mladých hráček. Chyběl um poradit si a řešit složitější herní situace," mrzela rumburského trenéra Petra Dopitu porážka 2:3.

Druhý duel už byl jednoznačnou záležitostí Střešovic. „Druhý zápas byl velmi poznamenán neúčastí čtyř hráček, kdy libero bylo nuceno hrát na postu univerzála a na střídačce seděla jen nahrávačka," dodal Dopita.

Spartak Děčín se představil v Plzni, kde se střetly dva celky, které doposud nebodovaly. A lépe z tohoto souboje vyšel domácí tým 15. ZŠ, který dvakrát vyhrál 3:2. „Do Plzně jsme odjely jen se šesti hráčkami a to také zamíchalo sestavou, protože hlavní nahrávačkou byla Kačka Šrajerová, která je zvyklá hrát na pozici smeče nebo univerzálu. V prvním setu nám dělalo problém přijmout servis. Ale druhý a třetí set jsme právě přitvrdily na podání a soupeř měl stejné problémy. Za stavu 2:2 jsme šly do zkrácené hry, vedly jsme i 8:4, ale Plzeň zase využila tvrdého podání a zvítězila. Druhý zápas byl v podobném tažení," hodnotila utkání smutně děčínská volejbalistka Michaela Beranová.

Druhá liga pokračuje dalšími zápasy až 5. a 6. listopadu.

TJ Rumburk - Tatran Střešovice B 2:3 (-23, 16, 20, -18, -11) a 0:3 (-21, -19, -14)

Rumburk: Jindrová, Plíhalová, Pifková, Škodová, Bitmanová, A. Hýblová, M. Hýblová, Krčálová.

15. ZŠ v Plzni - Spartak Děčín 3:2 (14, -16, -17, 17, 12) a 3:2 (-14, 21, 22, -18, 11)

Děčín: Beranová, Ácsová, L. Strzepková, I. Zahálková I, Šrajerová, Sigmundová.