Dohromady naše okresní týmy uhrály pouze jeden set. I když se proti stály silné soupeřky.

Děčín doma hostil tým Volejbal Plzeň B. Snaha se hráčkám Spartaku nedá upřít, na hostující volejbalistky to nestačilo. „Na dlouho dobu jsme přišly o tři hráčky. Minimálně na půl roku jsou kvůli zranění mimo hru Havlíčková s Procházkovou, Eliška Strzepková je těhotná," prozradila děčínská volejbalistka Michaela Beranová.

„První set byl trochu rozehrávací, měly jsme špatný příjem. Do druhého setu jsme přitlačily na podání a na útoku díky Ivě Zahálkové. Třetí set byl velmi vyrovnaný, ale pak si soupeř v koncovce udělal náskok a za stavu 24:21 rozhodl rozhodčí, který závěrečný míč pískl pro Plzeň," zhodnotila Beranová první utkání.

Do druhého utkání se Děčínu trochu změnila sestava. „Nastoupily další hráčky z juniorské kategorie," podotklo děčínské libero.
I když Spartak uhrál jeden set, na Plzeň to prostě nestačilo. „Stále nám dělal problém příjem, protože Plzeň má kvalitní podání. Dalším problémem byla obrana na síti," dodala Beranová.

Hodně obměněný kádr vyslal do druholigových bojů Rumburk. Na půdě silného Liberce mladé hráčky nezklamaly, přesto prohrály dvakrát 0:3. „Téměř nově vytvořený tým, složený z nezkušených juniorek, neměl sice proti favoritovi soutěže žádnou šanci, přesto naznačil, že nebude pro řadu dalších soupeřů snadným soustem. Individuální výkony jednotlivých hráček byly velmi dobré, vázla však souhra, projevila se absence blokařek a nezkušenost se zápasy v soutěži žen," shrnul vše rumburský trenér Petr Dopita.

Oba týmy se v dalším kole představí na domácí palubovce. Spartak Děčín hostí na „Vrchličáku" Střešovice B, Rumburk zase přivítá prvě Volejbal Plzeň B. Zápasy se shodně hrají v sobotu 8. října od 10.00 a 14.00.

Spartak Děčín – Volejbal Plzeň B 0:3 (-14, -20, -21) a 1:3 (-13, 21, -23, -18)

Děčín: Beranová, Ácsová, L. Strzepková, Zahálková, K. Petrovická, Sigmundová, Demuthová, Pešková, Bojčevová, Zvěřinová.

LoKo Liberec – TJ Rumburk 3:0 (15, 26, 15) a 3:0 (19, 17, 19)

Rumburk: Hoffmanová, N. Jindrová, Plíhalová, Brnová, Pifková, Bitmanová, Škodová, Sedláková, Bendová, Čurgaliová, Mrkvičková, A. Hýblová, M. Hýblová.