Děčínské Lvice zvládly poslední dva zápasy na domácích stolech. I když jim chyběla zkušená kapitánka Eva Nováková, která dostala volno a odjela na hory. „Holky to bez Evy zvládly velmi dobře. V prvním zápase porazily Brandýs 9:1. Tam to bylo zcela zasloužené. V tom druhém pak přehrály 6:4 Mladou Boleslav. Ta má velmi dobrý tým, to je cenná výhra. Máme jistotu vítězství ve druhé lize, naším cílem je postup do první ligy,“ má jasno trenér Milan Knébl.

„Takový výsledek jsme vůbec nečekaly, proti nám staly silné týmy. Akorát nebyly v kompletní sestavě, což nám maličko pomohlo. Nám zase chyběla kapitánka Eva Nováková, takže jsme byly také trochu oslabené. V prvním zápase se nám sešla forma a bylo z toho jasné a cenné vítězství nad Brandýsem. Odpoledne to bylo proti Mladé Boleslavi malinko těžší. Vyhrály jsme čtyřhru a to byl pro nás vítězný bod, který nakonec rozhodl o výhře. Za mě to byly povedené zápasy. Musím pochválit mé spoluhráčky, holky hrály skvěle a krásně jsme se podporovaly,“ pochvalovala si mladá děčínská stolní tenistka Kristýna Kacálková.

Děčínští stolní tenisté naopak bojují o udržení třetí ligy. Poslední dva venkovní zápasy prohráli. „Tady se moc nečekalo, že bychom něco urvali. Důležité teď bude utkání proti Mnichovu Hradišti. Pokud kluci uspějí, měli bychom třetí ligu udržet,“ dodal na závěr Milan Knébl.

ŽENY, II. LIGA
SKST Děčín – Brandýs n. L. 9:1 Body: Kacálková 3,5, Schneiderová 3,5, Kmoníčková 2.
SKST Děčín – Ml. Boleslav 6:4 Body: Kacálková 3,5, Schneiderová 2,5.

MUŽI, III. LIGA
El Ňino Praha E – Děčín 10:2 Body: Svěchota 1, Matas 1.
Bohnice – SKST Děčín 10:3 Body: Beneš 1,5, Grubr 1,5.

Amálka zabodovala v Litvínově

AMÁLIE MARTINOVÁ vyhrála turnaj v Litvínově.Zdroj: DENÍK/Jaroslav ZemanDěčínská stolní tenistka Amálie Martinová vyhrála litvínovský turnaj ve stolním tenise. S pohárem a medailí jsem Amálku zastihli na druholigovém utkání žen mezi Děčínem a Mladou Boleslaví. „Je to určitě moc pěkné vítězství. Šlo o turnaj minižactva. Amálka je ročník 2009 a v této kategorii pomalu končí. Gratulujeme,“ pochvaloval si trenér SKST Děčín Milan Knébl.