„Turnaje byl účasten i předseda Českého svazu vodního póla pan Jakub Picka, který společně s náměstkem primátora Vladislavem Raškou na nedělním slavnostním zakončení turnaje dekoroval nejlepší týmy a hráče,“ podotkl ředitel turnaje Jan Beránek.

Češi nejprve porazili Litvu, pak rozdílem patnácti branek zničili Polsko, pak přetlačili 12:9 Německo a nakonec vyzráli 12:4 na Dánsko. „Naši kluci si tak mohli na hruď nasadit zlaté medaile,“ usmíval se Beránek.

Třídenní turnaj se tak v Děčíně povedl na výbornou. „Rád bych touto cestou poděkoval všem spolupracovníkům, kteří pomáhali s organizací, divákům za úžasnou atmosféru a sponzorům, kteří jak finančně, tak věcně podpořili konání tohoto turnaje. Zejména bych chtěl ocenit podporu Ústeckého kraje, města Děčín, Severočeskou vodárenskou společnost, a.s., a Naturu – Valdemara Grešíka,“ zdůraznil Beránek.

A na závěr ještě jedna potěšující zpráva. „Po jednání s předsedou Českého svazu vodního póla, který ocenil kvalitu turnaje, bylo přislíbeno, že od příštího roku bude děčínský turnaj zařazen do systému evropských pohárů – EU Nations U15, kde by mohlo Děčín navštívit až deset evropských týmů, což zcela jistě povede k dalšímu zviditelnění našeho krásného města,“ dodal na závěr spokojený Jan Beránek.

Konečné pořadí: 1. Česko, 2. Německo, 3. Dánsko, 4. Litva, 5. Polsko.

Individuální ocenění:

Nejlepší hráč turnaje – Mads Borup Trelleborg (Dánsko)
Nejlepší střelec turnaje – Leonardo Zucconi (Německo)
Nejlepší brankář turnaje – Alan Akmalov (ČR)

Výsledky ČR: Litva 15:6, Dánsko 22:7, Německo 12:9, Dánsko 12:4.