„Tomáš to hodil ve třetí sérii, soutěž ve vrhu koulí měla parádní obsazení,“ pochvaloval si předseda ASK Děčín Jaroslav Calda. Metu dvaceti metrů překonal i druhý Singh Toor z Indie, který hodil 20,09 metru.
Diváci se nakonec nedočkali na trati 1000 metrů Jakub Holuši. „Jakub musel dát přednost jinému závodu, aby mohl splnit limit mistrovství světa na trati 1500 metrů. Náhradou však byla účast a konečné druhé a třetí místo závodníků z Ukrajiny Hutsola a Kiszchenka. Velmi kvalitní běh byl navíc okořeněn dalším rekordem stadionu. Ve třetím nejlepším čase sezóny ho zaběhl Lukáš Hoboď z Hradce Králové,“ pochvaloval si Calda.
Dále byly vhodně doplněny soutěže žactva v běhu na 60 metrů, 150 metrů a také ve skoku dalekém. Děti a jejich rodiče si mohli vyzkoušet „Atletiku pro rodinu“, což je sportování rodičů a dětí.
Běhy na 60 a 150 metrů opanoval Matyas Koszegi (AC Ústí nad Labem) Dálku pak vyhrál Lukáš Vondráček z pořádajícího oddílu ASK Děčín.
„Na začátku hlavního závodu přivítali pořadatelé paní Olinku Kočovou s rodinou a předali jí květiny. Přivítali také odchovance děčínské atletiky pana Miroslava Janouška, vynikajícího koulaře z období sedmdesátých let minulého století. Ano, tento závodník byl prvním koulařem, který přehodil devatenáct a dvacet metrů,“ zdůraznil Calda.
Průběh závodu byl velmi vhodně doplňován rozhovory s významnými osobnostmi české atletiky, které vedla moderátorka celého atletického pořadu.
„Velký dík patří sponzorům, bez kterých by nebylo možné memoriál uskutečnit. Závody měly velmi kladný ohlas mezi závodníky. Účastníci si pochvalovali organizaci a také celkové prostředí našeho stadionu,“ dodal pyšně Jaroslav Calda.
D