Jediný bod chyběl volejbalistkám Spartaku Děčín ke čtvrtému místu v druholigové soutěži.

Nakonec je ale i pátá příčka pro děčínské hráčky velmi uspokojivá. „Páté místo bereme, i když ke čtvrtému nebylo daleko. Myslím si, že se nám sezóna velmi vydařila. Alespoň máme motivaci do té další," usmívala se Michaela Beranová, děčínské libero.

Rozloučení se sezónou obstaral domácí dvojzápas proti rezervě Střešovic. V první bitvě Spartak vyhrál 3:1. „Začátek prvního setu byl vyrovnaný, ale nakonec tahle sada patřila nám. Ve druhém setu jsme přitvrdily na podání, dařilo se hlavně Marii Hauznerové, ze servisu nám pak přiteklo hodně bodů. Taky tento set skončil stejným výsledkem jako ten první. Ale pak Střešovice začaly bojovat a my zase trochu polevily. I proto třetí sadu vyhrál soupeř. Kupily se chyby, soupeř se zlepšil na přijmu a v poli, a nám to moc nepomohlo," zlobila se Beranová.

„Ve čtvrté hře byla zase hra vyrovnaná, přesto jsme vedly 19:13. Jenže Střešovice předvedly desetibodovou šňůru. Do koncovky jsme ale daly všechno a nakonec vyhrály 25:23," radovala se Beranová.

Druhé utkání už Děčín zvládl bez ztráty setu. „Byl to podobný průběh jako v prvním duelu. Zdálo se mi, že ve třetím setu to Střešovice vzdaly a my hladce vyhrály. Ráda bych pochválila Terezu Sigmundovou, která byla v poli velmi úspěšná," přiznala Beranová.

„Teď máme měsíc volno. S letní přípravou začínáme od května," dodala volejbalistka Spartaku Děčín.

VSK Spartak Děčín - TJ Tatran Střešovice B 3:1 (18, 14, -16, 23) a 3:0 (20, 24, 16)

Spartak: Beranová, L. Strzepková, E. Strzepková, Šrajerová, Sigmundová, P. Zahálková, D. Havlíčková, A. Havlíčková, Dubnová, Hauznerová.