Spartak Děčín doma přivítal Chabařovice. V Maroldovce ovšem uhrál proti favoritovi pouze jediný set. „Posílila nás bývalá extraligová hráčka Michaela Rašková. První zápas se s námi Míša sehrávala, takže na hřišti panoval trochu zmatek a jiné signály než ty, na které jsme zvyklé," popisovala první bitvu děčínská Michaela Beranová.

„Druhý zápas to bylo už lepší. Hned první set jsme vyhrály, protože jsme soupeři ukázaly, že u my umíme hrát rychlou hru na síti. Ale hned ve druhém setu jsme se zastavily, z rychlé hry se stala pomalejší a velký problém nám dělal příjem. Za stavu 15:8 pro soupeře, kdy se zlepšila i hra v poli a obrana na síti, jsme druhý set prohrály o šest bodů. Ve třetím a čtvrtém setu nás soupeř přehrál rychlou hrou středem na síti. Ale i tak se hrál velmi rychlý volejbal, nechyběly dlouhé výměny. A koncovky ukázaly, že Chabařovice jsou stále favoritem soutěže," dodala smutně Beranová.

Rumburk hrál v Mělníku. A výsledek? Dvě porážky bez vyhraného setu. „Přijeli jsme v neúplné sestavě, bez blokařky a universála, ale přesto v poměrně silném složení. Neobvykle dobře jsme zvládali příjem, ale soupeř všechny naše útoky posbíral a tvrdě nás na síti školil. Vždy tak do třetiny každého setu, s výjimkou posledního, jsme hráli vyrovnaně. Potom soupeř odskočil o několik bodů a my se začali topit v nevynucených chybách," zhodnotil oba zápasy rumburský trenér Petr Dopita.

Jak Děčín, tak Rumburk se pohybují v dolních patrech tabulky. O víkendu čekají na děčínský Spartak dva důležité zápasy v Plzni, proti týmu 15. ZŠ, Rumburk na vlastní palubovce přivítá rezervu Střešovic. Utkání se hrají shodně v sobotu se startem od 10.00.

Spartak Děčín – Slovan Chabařovice 0:3 (-16, -19, -10) a 1:3 (20, -19, -15, -18)

Spartak: Beranová, L. Strzepková, Zahálková, Ácsová, Sinerová, Šrajerová, K. Petrovická, Demuthová, Rašková.

TJ Mělník – TJ Rumburk 3:0 (16, 16, 7) a 3:0 (17, 13, 25)

Rumburk: N. Jindrová, Škodová, Plíhalová, Bitmanová, A. Hýblová, M. Hýblová, Bendová, Pifková, Mrkvičková, Čurgaliová.