Přitom první zápas Rumburk vyhrál 3:1. Jenže v tom druhém excelovaly hostující hráčky, které odvetu ovládly poměrem 3:0. „První zápas byl vyrovnaný, měl poměrně dobrou úroveň, byly vidět hezké výměny, rychlá hra středem sítě. Nakonec jsme s trochou štěstí zvítězili a těšili se na druhý zápas, kde by nás vítězství posunulo alespoň na předposlední místo. Postavili jsme ještě silnější sestavu, ale soupeř se do nás pustil s takovou razancí, že jsme odešli po hodině hry s debaklem," smutně pravil rumburský trenér Petr Dopita.

Děčínské ženy vybojovaly jedno vítězství i v situaci, kdy neměly nikoho na střídání. „Rumburk hrál hodně bojovně. V odvetě jsme se ve všech činnostech zlepšily. Vedlo se nám na síti. Zkoušely jsme různé útočné akce a konečně byla vidět sehranost nahrávačky Míši Raškové s ostatními hráčkami. Zato Rumburk hrál úplně jinou hru než v prvním utkání," hodnotila oba zápasy děčínská volejbalistka Michaela Beranová. Spartak skončil sedmý.

A co bude dál? „Uvidíme, jak to u nás vůbec bude další rok," podotkla Beranová. „V Rumburku existuje několik variant. Je potřeba se pro nějakou rozhodnout," podotkl rumburský trenér Dopita.

TJ Rumburk – Spartak Děčín 3:1 (-17, 24, 22, 23) a 0:3 (-14, -17, -18)

Rumburk: Jindrová, Jindřichová, Plíhalová, Pifková, A. Hýblová, M. Hýblová, Mrkvičková, Čurgaliová, Bitmanová, Škodová.
Děčín: Beranová, Rašková, L. Strzepková, Šrajerová, Sigmudová, Acsová.