O letních prázdninách se na dvorcích LTC Děčín uskutečnily hned tři příměstské tenisové kempy pod vedením trenérů Filipa Mrkose a Kateřiny Salajkové. „První běh byl určen nejmenším dětem, druhý běh převážně závodním hráčům a poslední týden v srpnu se mohli zúčastnit tenisté jakýchkoliv úrovní," prozradil Mrkos.

Mladí tenisté trénovali třífázově. „Nechyběla atletická průprava a míčové hry. Děti si užily také prohlídku děčínského zámku nebo rafting na Labi. O tenisty bylo celý den postaráno včetně pitného režimu, svačin a obědů v restauraci," vysvětloval.

Pomocnou ruku přidali také tři závodní hráči LTC Děčín trenér Petr Zrůst a praktikanti Aneta Kudrová a Ondřej Korselt.

Ohlasy jsou vždy pozitivní. „Ano, děti i rodiče jsou velice spokojení. O naše tenisové kempy je velký zájem, kapacita po rozdání přihlášek je vždy během jednoho měsíce zaplněna," pochvaloval si Mrkos.

Krom kempů nabízí děčínský tenis další zajímavé aktivity. „V Děčíně pořádáme také celostátní turnaje dětí, mládeže i dospělých. Nechybí ani akce pro děti jako tenisové školy, různé turnaje a také olympiáda. O tenis je v našem městě opravdu zájem. Je zde velká základna dětí v tenisové škole, kde je 150 dětí. Také další závodní hráči, což je zhruba třicet dětí, kteří hrají mistrovská utkání a celostátní turnaje. Málokterý klub v republice si může dovolit hrát mistrovská utkání pouze se svými odchovanci," zdůraznil Mrkos, který vzápětí dodal: „Děkujeme všem zúčastněným na našem kempu za jejich podané výkony a velký zájem o tyto akce."