Do všech závodů Děčín Run Festu odstartovalo nakonec 165 běžců včetně dětských i zahraničních účastníků . Závod byl rozdělen na čtyři běhy – 5km, rodinný běh, hlavní závod v půlmaratonu a dětské běhy.

Vítězem hlavního závodu půlmaratonu se stal Otakar Kohl v čase 1:19:07, následovaný Čeňkem Filingrem a Tomášem Slavatou. V ženách si odnesla prvenství Iveta Bodnárová 1:40:18, druhá Simona Nekolová a třetí Marie Fejfarová. Jedná se o velmi kvalitní výkony v takto náročných podmínkách. Tom Slavata a další věnovali své „prize money“ na podporu nevidomého atleta Ondry Zmeškala, který se připravuje na závody světového poháru.

Run Fest měl mimořádnou atmosféru, ke které přispěla hlavně úroveň všech účastníků a to nejen sportovní, ale především ta lidská.

Vítězové byli nakonec všichni, kdo se aktivně zúčastnili a užili si náročný, ale krásný den v příjemné atmosféře a mezi fajn lidmi.

„Poděkování patří všem, kteří tento závod pomáhali připravovat, včetně všech dobrovolníků a týmu Tomáše Slavaty, který dlouhodobě pomáhá handicapovaným dětem, za velkou jak sportovní, tak i organizační úroveň. Organizátoři tímto děkují za mnoho pochvalných emailů a poděkovaní patří také partnerům akce městu Děčín a společnosti ČEZ, Kur sport, Jožák, Pajero a dalším,“ prohlásil Marek Peterka z Triade Děčín.

Další akce Triade Děčín budou následovat. Nejbližší je dětský duatlon, který bude 21. května.