„Mrzí nás to. Hlavně ve druhém zápase jsme byli blízko. Nedá se nic dělat, musíme zabrat doma,“ zdůraznil brankář Predátorů Petr Miško.

Úvodní duel Děčínu moc nevyšel, Kobylisy zaslouženě vyhrály 9:3. „Hlavně první dvě třetiny nebyly z naší strany vůbec dobré. Chtěli jsme až moc hrát florbal, domácí nás předčili v důrazu a agresivitě. V tom nás prostě smázli,“ přiznal Miško.

Druhá bitva byla daleko vyrovnanější, Predátoři byli blízko vítězství, v průběhu třetí třetiny vedli 5:3. Ale nakonec v prodloužení slavily opět Kobylisy. „Z naší strany to bylo daleko lepší. Více jsme jezdili po zadku a domácím jsme se vyrovnali v důrazu. Škoda, že jsme za stavu 5:3 nehráli více v klidu. Kobylisy do toho vlétly a hrálo se nahoru a dolů. My jsme nepodrželi míček, a to rozhodlo,“ litoval Miško.

V sérii, která se hraje na dva vítězné zápasy tak Děčín prohrává 0:2. Tento víkend se vše přesouvá na domácí děčínskou palubovku v Novém Boru. „Nesmíme dělat kraviny, které nás provází celou sezonu. Druhý zápas ukázal, že na Kobylisy herně máme. Je potřeba hrát důrazně, před oběma brankami. Nejsme v komfortní situaci, ale nic nevzdáváme,“ připomněl Miško, který by rád pozval fanoušky. „Doufám, že jich přijde hodně a zdravě nás zblázní. Byla by to potřeba,“ dodal na závěr.

Třetí zápas série se hraje v sobotu 16. března od 18 hodin v novoborské sportovní hale. Pokud Děčín vyhraje, pokračuje se v neděli od 17.30. Za stavu 2:2 by se pak hrál rozhodující pátý duel v úterý 19. března od 20 hodin na palubovce pražských Kobylis.

Kobylisy – Děčín 9:3 (3:0, 3:1, 3:2) Branky: Hrdlička 4, Neužil 2, Kočí, Zíka, Semerád – Pilek 2, Kužel.

Kobylisy – Děčín 6:5 p (2:2, 1:1, 2:2 – 1:0) Branky: Zíka 2, Kočí 2, Neužil, Hrdlička – Kužel 2, Matza, Fidler, Žáček.